Divadelní noviny Aktuální vydání 1/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

1/2020

ročník 28
7.–20. 1. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Metamorfózy hradeckého Open Airu

  Patnáctý ročník Open Air Programu Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů se bude konat ve dnech 21. – 30. června. Divadlo, hudba, tanec a výtvarno opět zaplní královéhradecké ulice, atria, náměstí a další venkovní prostory.

  Na diváky opět čeká více než dvě stě divadelních, hudebních a výtvarných produkcí, které zahrnou nejrůznější žánry – činohru, kabarety, autorská představení, pohádky nebo loutková divadla. V Open stanu v Žižkových sadech letos naleznou místo improvizace, stand up comedy a koncerty současné indie scény.

  Do 15. ročníku nesoutěžní divadelní přehlídky se na základě otevřené výzvy přihlásilo 140 převážené neprofesionálních souborů, skupin či sólo účinkujících. Další linii tvoří výběrová dramaturgie, která představuje představení již známých a tradičních souborů. Do Hradce tak opět zamíří divadla Vosto5, Bufet, Letí, UMSKUP, Depresivní děti touží po penězích, Ztracená existence, Krátké a úderné divadlo nebo Geisslers Hofcomoedianten.

  V hudební sekci vystoupí např. Stevie Brufen, Katarzia (SK), Dj Shalina (Zuzana z Čokovoko), Zdarr, Ticho de Beige, Ira Mimosa, Kalle, Mušnula, Debbi Love, Antez (FR), Mayen nebo Odeur de Violettes a mnoho dalších.
  Velkou pozornost věnujeme také doprovodnému programu, který letos zastoupí Kavárna Respekt, Brazil – fotbalově-hudební zápolení známých hudebníků (Jan Kratochvíl – DVA, David Doubek – Ventolin, Jan Kašpar aj.), hlasový workshop Ridiny Ahmedové, Svátek hudby/Fête de la musique 2014, světelné instalace, Open Air Kino a samozřejmě volnočasové aktivity pro celou rodinu.

  Kompletní program naleznete na www.openairprogram.cz.

  openair

  Letošní téma Open Metamorphosis
  Abychom každoroční organizaci OAP inovovali a mohli divákům i vystupujícím souborům nabízet nové vjemy, vymezujeme každý ročník novým tématem. Pro letošek jsme zvolili téma Proměny-Metamorfózy. Stejně jako se během 10 dní poklidný Hradec Králové mění v „endemický“ životaplný prostor, kde si scénické umění nachází ty nejvhodnější podmínky pro svoji nerušenou existenci, proměňuje se i Open Air Program, jeho tým, umělci, obyvatelé a festivaloví návštěvníci. Tuto nepochybnou proměnu chceme reflektovat především ve výtvarných, světelných a site-specific projektech, které budou přítomny po celou dobu festivalu a budou zachycovat festivalový rej a mumraj, evokující hmyzí rojení.

  openair2

  • Autor:
  • Publikováno: 19. června 2014

  Komentáře k článku: Metamorfózy hradeckého Open Airu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,