Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Městské divadlo Mladá Boleslav dnes v gala

  Opravené prostory Městského divadla Mladá Boleslav si mohou diváci poprvé prohlédnout dnes večer od 19 hodin při příležitosti Galavečera jubilejní 20. sezony a vyhlášení výsledků ankety Zážitek roku.

  Městské divadlo Mladá Boleslav. FOTO archiv

  Městské divadlo Mladá Boleslav. FOTO archiv MD MB

  Rekonstrukce začala loni v březnu a přišla na 31 milionů korun, z nichž 85 procent uhradily evropské fondy a zbytek město. Divadlo díky ní získalo nový nákladní výtah, opravilo se schodiště a obnovila se malá scéna a divadelní klub, řekl ředitel divadla František Skřípek. Návštěvníci už jistou dobu z venku vidí změnu, protože dříve za divadlem byla ošklivá nájezdová rampa. Je pryč a je tam nový volný prostor. Divadlo bylo dostavěno o tři metry směrem dozadu do parku, uvedl Skřípek dále. V dostavěné části je ukryt nákladní výtah, kterým se dopravují dekorace v obou směrech na velkou i malou scénu. Kolaudováno bude divadlo v pátek.

  Na dnešním Slavnostním galavečeru dojde k vyhlášení divácké ankety Zážitek roku, kterou pořádá Městské divadlo Mladá Boleslav společně s Boleslavským deníkem. Na jevišti se vystřídá celý soubor MDMB v netradičních rolích zpěváků, muzikantů, tanečníků a kabaretiérů. Večerem budou provázet Petr Mikeska a Pavel Khek. Od 17.00 hodin se neavíc bude konat slavnostní vernisáž výstavy dřevěných plastik Martina Patřičného.

  Vstupní portál Městského divadla Mladá Boleslav. FOTO archiv MD MB

  Vstupní portál Městského divadla Mladá Boleslav. FOTO archiv MD MB

  Secesní budova byla otevřena v roce 1909, pochází z dílny architektů Jana Kříženeckého a Emila Králíka. Neobarokní interiér navrhla vídeňská firma Fellner a Helmer. V roce 2010 byly už v divadle opraveny fasády, byla zrušena stará kotelna a budova byla napojena na centrální vytápění. Obměny se dočkal také interiér, město nechalo repasovat všechna sedadla a modernizovat toalety. Od obnovené malé scény si vedení divadla slibuje hlavně netradiční projekty ve studentském podání a vzdělávací akce. Herci tam v těchto dnech dokončují zkoušení černé komedie irského autora Martina McDonagha Osiřelý západ, premiéra je naplánována na 14. a 15. února.

  Městské divadlo mladá boleslav - pohled na zadní část. FOTO archiv

  Městské divadlo Mladá Boleslav – pohled na zadní část budovy. FOTO archiv

  /Pro i-DN z více zdrojů připravil hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 25. ledna 2014

  Komentáře k článku: Městské divadlo Mladá Boleslav dnes v gala

  1. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Výsledky ankety Zážitek roku:
   Nejoblíbenější herečka: Petra Nakládalová (Tlustý prase, Úplné zatmění). 2. místo obsadila Lucie Matoušková, na 3. místě skončila Eva Horká
   Nejoblíbenější herec: Petr Halíček (Kdo je tady ředitel?, Limonádový Joe, Úplné zatmění), 2. skončil Matouš Ruml, 3. místo obsadil Petr Mikeska
   Nejoblíbenější inscenace: Tlustý prase – Neil LaBute (režie: Petr Mikeska), 2. místo Limonádový Joe (režie: Natálie Deáková), o 3 příčku se podělily:
   Cantervillské strašidlo (režie: Petr Mikeska)
   a Úplné zatmění (režie: Pavel Khek)
   Absolutní vítěz s největším počtem hlasů: Petr Halíček.
   Do Síně slávy byl uveden režisér, profesor Miloš Horanský.

   09.02.2014 (2.46), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,