Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Letní Letná spouští předprodej

  Do fantaskního světa nového cirkusu zve i letos mezinárodní festival Letní Letná. Oblíbená přehlídka, která již čtrnáct let vzdává hold novocirkusovému umění, představí od 17. srpna do 3. září celou plejádu špičkových zahraničních souborů z Evropy i zpoza oceánu, ale také ty nejlepší soubory domácí scény. 

  Z projektu FOREVER, HAPPILY FOTO ARCHIV FESTIVALU

  Soubor Colectiff Malunés vezme návštěvníky na jedinečnou výpravu do světa, kde se realita současnosti prolíná s dobře známými motivy pohádek našeho dětství. Do světa, kde se sedmero vynikajících artistů vrhá z jedné cirkusové disciplíny do druhé stále a znovu pokoušející hranice schopností lidského těla i platnost fyzikálních zákonů. Projekt FOREVER, HAPPILY… patří k těm, které vás na začátku chytne a na konci se jen neradi budete vracet zpět do reality čekající za stěnami cirkusového šapitó, popisuje ředitel a dramaturg festivalu Jiří Turek.

  FOREVER, HAPPILY… je druhou inscenací francouzsko-belgické party artistů Colectiff Malunés. S tou první úspěšně odehráli stovky představení, procestovali celou Evropu a posbírali řadu ocenění. Nyní nazrál čas pro posunutí hranic vlastních schopností i fyzikálních zákonů, a tak si stvořili vlastní svět, ve kterém originálně využívají tradičních pohádkových motivů. Ale pozor! Tady nežijí všichni „šťastně až na věky“,ve světě Malunés se princezny zamotávají do svých velkolepých rób a vlci jsou ti pronásledovaní…

  Atelier Lefeuvre & André představí projekt 8m3 FOTO Matthieu Hagene

  Po několikaleté odmlce se do Letenských sadů vrátí věhlasný francouzský soubor, který se nesmazatelně zapsal do historie Letní Letné a jehož představení se vždy řadila k těm beznadějně vyprodaným –Atelier Lefeuvre & André. Letos v létě se představí projekt 8m3. Ve třech oddělených, ale přesto propojených přestaveních budou návštěvníky svádět svými nejsilnějšími zbraněmi: humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím.  Uzavřeni v unikátní prostoru o rozměrech 8 metrů krychlových dokáží rozehrát symfonii geniálních triků, vtipných skečů a neuvěřitelných artistických kousků.

  Žádnou neznámou není pro návštěvníky Letní Letné ani renomovaný katalánský soubor Escarlata Circus, který letos navíc slaví 30 let. Jako dárek nadělí publiku inscenaci, ve které budou hlavními ingrediencemi skoky, balancování, obratnost, krutost a spousta zeleniny. DEVORIS CAUSA je především oslavou svobody a představivosti. Projekt tematizuje silné stavební kameny kolektivního vědomí lidstva: budování vzdušných zámků, život směřující ke smrti, konstruktivní ničení, zvídavost vedoucí k nevědomosti. Devoris Causa je hravým komentářem i ozvěnou zároveň.

  Již v prosinci oznámili organizátoři jednu z hvězd programu, která v letošním roce opanuje secesní dřevěný Spiegeltent – kanadský Cirque Alfonse. Po celosvětově úspěšném hitu TIMBER stvořili kanadští „dřevorubci“z Cirque Alfonse další, neméně revoluční inscenaci BARBU, která je doslova nabitá originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy. Jedinečnou atmosféru podtrhuje také tradiční hudba z oblasti Québecu upravené do elektronické verze v podání živé kapely.

  14. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 17. srpna do 3. září v pražských Letenských sadech.Více informací na www.letniletna.cz. Předprodej vstupenek a zvýhodněných balíčků je zahájen od 15. března.Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Letní Letné. Členové věrnostního programu Letní Letné (držitelé karty Circus Fans Card) mají slevu na vybraná představení.

  • Autor:
  • Publikováno: 23. března 2017

  Komentáře k článku: Letní Letná spouští předprodej

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,