Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Zahraničí

  Květen ve znamení pantomimy

  V roce 2013 založili zástupci center mimického divadla tří evropských zemí – Adam Halaš z katedry mimického divadla pražské HAMU, Nils-Zdenek Kühn z berlínské Die Etage / Schule der darstellenden Künste a Bartolomej Ostapczuk z Warsaw Mime Centre – organizaci FEM (Federation of European Mime).

  Mime-Mime_festival_plakat

  V letošním roce FEM společnými silami uskuteční první ročník mezinárodního festivalu My Mime, který se bude konat tento víkend, tedy 16. – 18. května v Berlíně. Prostor mu nabídne umělecká škola Die Etage, ale některé z akcí festivalu se uskuteční také v ulicích města a v berlínském Mime Centru. Jedná se o festival putovní, a tak by se další ročník v roce 2015 měl konat v Praze a o rok později se mladí mimové představí ve Varšavě.

  Ambicí organizátorů tohoto festivalu je poskytnout prostor pro progresivní umění mimického divadla, nabídnout mezinárodní platformu nastupující generaci mladých mimů, ale také prostor k diskusi a možnost srovnání historie a současnosti mimického umění v jednotlivých zemích.

  FOTO archiv My Mime Fest

  Ambicí organizátorů tohoto festivalu je poskytnout prostor pro progresivní umění mimického divadla. FOTO archiv My Mime Fest

  Festival My Mime se však zároveň chce otevřít i široké veřejnosti. Kromě jednotlivých představení (ukázky práce zúčastněných institucí) jsou v plánu také pohybové workshopy pod vedením významných světových tvůrců, teoretický seminář o historii mimického umění v Německu v Mime centru Berlín či pestrý umělecký program pro veřejnost.

  V rámci festivalu se uskuteční i pouliční akce pod názvem My Mime in Town, v níž mladí performeři všech participujících zemí zaplaví centrum Berlína.

  Mime-logo-my-mime

  Více o festivalu: My Mime

   


  Komentáře k článku: Květen ve znamení pantomimy

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,