Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kutná Hora chystá divadelní invazi

  Město Kutná Hora bude od 3. do 5. září hostit nový Divadelní festival Kutná Hora, na němž se představí umělci z Česka a Slovenska. Uskuteční se v prostorách Galerie Středočeského kraje, bývalého pivovaru v Sedlci a na veřejných místech v centru města.

  DF KH-logo

  Akci, která se bude konat souběžně s tradičním literárním festivalem Ortenova Kutná Hora, pořádá spolek Kulturní invaze. Má být zaměřena na novátorské a originální produkce, ale vyhýbat se nebude ani původním divadelním projektům. Festival vzniká jako reakce na zabetonovanou situaci české festivalové scény, jako prostor, odrazový můstek a laboratoř pro nové a překvapivé divadelní nápady, uvedla produkční festivalu Hana Svobodová.

  Festival hodlá do hry vzít i veřejná prostranství, parky a náměstí, oživit život ve městě a pozvat k divadlu i ty, kteří by do něj sami od sebe třeba nešli. Středem dění bude prostor GASK /Galerie Středočeského kraje/, ale také veřejné prostory města Kutná Hora a starý pivovar v Sedleci. Jednou z festivalových scén bude i cirkusové šapitó. Festival nabídne na řadu představní z domova a blízkého zahraničí včetně dětských a dvě původní produkce vzniklé přímo pro festival. Formou storytellingu režisérkou Barbarou Schneiderovou zpracované téma života a díla Jiřího Ortena nazvané A nemysli si, že tě zradím a site-specific projekt Pivovaryš v režii Michala Háby, který se odehraje v pivovaru v Sedleci. Festival dále přiveze inscenace Ludwig aneb kýč je mrtev pražského souboru Depresivní děti touží po penězích aneb novinku pražského Divadla X10, inscenaci hry Sibylle Berg A teď: Svět! aneb Co je venku, do toho mi nic není v režii Ewy Zembok. Tu uvidí festivaloví diváci v exkluzivním plenérovém prostředí, na vodní scéně v zahradách galerie GASK.

  Vodní scéně v zahradách galerie GASK. FOTO archiv

  Vodní scéna v zahradách galerie GASK. FOTO archiv

  Slovenský režisér Blaho Uhlár a jeho bratislavské divadlo Stoka nabídne divákům svou nejnovější inscenaci, hořce absurdní grotesku Víťazstvo. Mladou generaci slovenské tvorby bude zastupovat autorka a režisérka Silvia Vollmannová s komedií Chlap(c)i. Kromě festival přiveze představení pražského Divadla X10 nebo ženský punkový kabaret režisérky Lucie Ferenzové a souboru Kolonie. Na programu budou také dětská představení, hudební programy a tvůrčí dílny.

  Podle pořadatelů půjde o první ročník akce, která chce založit novou kulturní tradici. Do budoucna se festival hodlá rozšířit o alternativní divadelní produkce z Polska, Maďarska a Německa.

  Kutná hora nabízí řadu inspirativních prostor. FOTO archiv festivalu

  Kutná Hora nabízí řadu inspirativních prostředí. FOTO archiv festivalu

  Akce se koná pod záštitou Města Kutná Hora.  Festival pořádá spolek Kulturní invaze.

  Festivalový program naleznete zde

  • Autor:
  • Publikováno: 11. srpna 2015

  Komentáře k článku: Kutná Hora chystá divadelní invazi

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,