Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Kritici v oběhu

  Koncem ledna proběhlo v Londýně setkání dvaceti evropských divadelních kritiků Writers on the Move, pořádané organizací SPACE ve spolupráci s mezinárodním sdružením divadelních časopisů Team Network. Jedním z výsledků byla i neformální dohoda účastníků o „mezinárodním tržišti recenzí“, na kterém se budou podílet také iDN.

  Kromě textů českých autorů se tak budou na těchto stránkách příležitostně objevovat i překlady recenzí divadelních inscenací z řady evropských zemí, psané místními divadelními kritiky.

  Jako první čtěte recenzi římského divadelního kritika Sergia Lo Gatto na festivalové představení belgického choreografa Jana Fabre Preparatio Mortis. Následovat by měla recenze londýnské premiéry Vernon God Little v divadle Young Vic a původní článek o událostech kolem pokusu o odvolání uměleckého šéfa budapešťského Národního divadla Róberta Alföldiho.


  Komentáře k článku: Kritici v oběhu

  1. Martin Bernátek

   Avatar

   Zní to dobře, díky. Do podobné volné výměny článků se lze zapojit i přes IACT: http://www.aict-iatc.org/aict-9.html – Pochybuji, že tato výměna je extra intenzivní, ale snad by stálo za to příležitostně publikovat české překlady textů z polských Didaskálií nebo slovinské Masky.

   20.02.2011 (20.53), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Vladimír Mikulka

   Avatar

   Díky za tip.

   Tenhle výměnný obchod je zatím plánovaný jako zcela neformální akce typu „já dám svoji recenzi tobě, ty mě, navzájem si jí přeložíme a publikujeme“.

   Samozřejmě s vyhlídkou, že pokud by se podařilo tuto výměnu udržet, stálo by za to uvažovat o rozšíření či institucionalizaci, ale to je tak trochu hudba budoucnosti..

   21.02.2011 (0.43), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,