Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  KoresponDance mezi pěti kontinenty

  V polovině července žďárský zámek opět otevře své dveře mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu – KoresponDance. Ten začíná v pátek 12. července a slibuje skvělé zážitky v podání českých i světových umělců nejvyšší úrovně.

  Woody-allenovské setkání na opuštěné lavičce plné hip hopu, pohybového nadhledu a za doprovodu skvělé hudby, to je představení ZIG ZAG slavné francouzské taneční skupiny Cie Alexandra N’Possee, které už viděli i diváci festivalu v Avignonu. Foto KoresponDance

  O víkendu od 12. do 14. července se opět zaplní prostory barokního zámku ve Žďáru nad Sázavou tisíci diváků, kteří si ani letos nenechají ujít to nejlepší ze současného tance, nového cirkusu a akrobacie. Na sedmém ročníku se představí umělci z České republiky, Ameriky, Francie, Velké Británie, Holandska nebo třeba z daleké Ghany a Srí Lanky. Letos se tak můžete těšit třeba na novo-cirkusovou show inTarsi, v níž skupina čtyř akrobatů pracuje s velkou dřevěnou houpačkou, nebo na světovou premiéru představení Billyho Mullaneye a Nielse Weijera, kteří si v zábavné performance Magic show hrají s kouzelnickými triky přesto, že ani jeden z nich zjevně není kouzelník.

  Letošní novinkou v programu festivalu KoresponDance je sobotní Experimentální battle, který pod záštitou Kristiána Mensy vyzývá tanečníky ze všech koutů republiky k poměření svých sil a dovedností. Kromě toho je i letos pro diváky a rodiny připraven celovíkendový bohatý program. Ten zahrnuje prohlídky zámku a zdejších expozic, workshopy, tvůrčí ateliéry nebo kulaté stoly.

  Letní show skupiny Joli Vyann Lance moi en l’air je ohromující mix tance a partnerské akrobacie s obrovským emocionálním nábojem, který nadchne publikum napříč všemi generacemi. Foto KoresponDance

  Oficiální zahájení festivalu proběhne už 25. června od 18 hodin v pražské Invalidovně, rozsáhlé barokní národní památce v Karlíně, která byla dlouhou dobu uzavřena veřejnosti. Divákům se tu představí mladá česká tanečnice a choreografka Agáta Jarošová ve svém autorském představení Sa Presénce nebo James Batchelor, který návštěvníky v představení HYPERSPACE přesvědčí o tom, že i minimalistický pohyb může být fyzickým mistrovstvím. Program pak v 19 hodin završí Come if you dare, ukázka výsledků dvouleté spolupráce umělců z České republiky, Francie a Ghany v rámci projektu Genius Rises. Vstup na akci je zdarma.

  Nenechte si ujít jedinečné umělecké zážitky ze současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla, festival KoresponDance je vhodný pro celou rodinu. Více informací naleznete na www.korespondance.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 1. června 2019

  Komentáře k článku: KoresponDance mezi pěti kontinenty

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,