Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Klicperovo divadlo hlásí

  Klicperovo divadlo Hradec Králové zahájí novou sezonu ve středu 6. září. Do pátku 8. září uvede trojicí dopoledních představení Čtyřlístek. Prvním večerním představením pak bude v sobotu 9. září Koule s Pavlou Tomicovou v hlavní roli.

  Hlavní scéna Klicperova divadla Hradec Králové. FOTO archiv KD HK

  V uměleckém souboru, kterému od této sezony nově šéfuje Jana Slouková, se od září objeví několik nových tváří. Novými členy se staly herečky Týna Průchová, kterou diváci již znají ze Čtyřlístku nebo Úplného zatmění, a Sára Venclovská. Ani ta hradeckému publiku není neznámá, představila se již několikrát ve výrazných rolích na festivalu Divadlo evropských regionů. V loňském roce v inscenaci Vyhnání Gerty Schnirch brněnského HaDivadla a v letošním roce v inscenaci Lulu bratislavského Divadla Aréna.

  V září se uskuteční také obnovená premiéra inscenace Kočičí hra, kterou v loňském roce připravila v Klicperově divadle režisérka Tereza Karpianus. Tuto inscenaci ale ze zdravotních důvodů provázely přesuny termínů a náhrady za jiná představení a na domovské scéně byla odehrána pouze sedmkrát. Inscenace se bude uvádět ve dvojím nastudování. V hlavní roli Erži Orbánové bude s Pavlou Tomicovou pravidelně alternovat Jitka Smutná, v současné době herečka Městských divadel pražských. Konkrétní alternace bude vždy uvedena v programu. Na Jitku Smutnou se poprvé diváci mohou přijít podívat na obnovené premiéře ve středu 13. září.

  Koncem září a v průběhu října se bude konat tradiční festival Čekání na Václava. Ve čtvrtek 28. září jej zahájí na Hlavní scéně setkání s prezidentským kandidátem Michalem Horáčkem. Den poté ve Studiu Beseda začne divadelní program představením Východočekého divadla Pardubice hry současného německého dramatika Maria von Mayenburga Živý obraz v režii Davida Šiktance. Festival zakončí v sobotu 21. října – opět ve Studiu Beseda – představení úspěšné inscenace pražského Divadla Letí Olga (Horory z Hrádečku).

  /Z TZ pro i-DN zpracoval hul/

  ///

  Více na i-DN:

  Hradec Králové hlásí na léto změnu

  Hledá se dramaturg

  Jana Slouková: Nové impulzy jsou potřeba

  KD HK 2016/17: Proslulé i zcela nové

  • Autor:
  • Publikováno: 25. srpna 2017

  Komentáře k článku: Klicperovo divadlo hlásí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,