Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Když je v Praze Fringe (No. 0)

  Od pátku 1. června se už po jedenácté rozezní divadélka na pražské Malé straně nejrůznějšími jazyky světa. Ve dnech 1.- 9.června se tu pořádá Fringe Festival Prague/Praha 2012, přehlídka netradičního – fringe/okrajového – divadla z celého světa.


  Specifikou festivalu je, že jednotlivá hrací místa jsou od sebe vzdálena doslova „co by kamenem dohodil“, hraje se od raného odpoledne do půlnoci a představení netrvají déle než hodinu, takže divák jich může zvládnout i několik denně. V nabídce je letos na 240 představení, sólová i souborová, hudba, tanec, pantomima, poezie a divadlo. Bude je hostit Malostranská beseda, Divadlo na prádle, Divadlo Inspirace, Divadlo Kampa, Kavárna 3 + 1 a navíc Caravan umístěný na Kampě.

  Původní festival vznikl v Edinburghu v roce 1947 a je dodnes největší uměleckou přehlídkou na světě. Jeho pražský „příbuzný“ nemá ambice být největší či nejlepší. Chce seznámit české diváky včetně zahraničních návštěvníků Prahy s produkcemi (především) anglicky mluveného či zpívaného divadla, performancemi či tancem a zasadit je do kontrastu s českou divadelní tvorbou.

  V letošním roce tedy budete mít možnost vidět show z Austrálie, Česka, Estonska, Francie, Irska, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Nizozemí, Nového Zélandu, Rakouska, Řecka, Singapuru, Slovinska, Španělska, USA a Velké Británie. Lístky na jednotlivá představení stojí 150 Kč, pro studenty 50 Kč. Pokud se chcete inspirovat, můžete přijít v neděli 3.června od 14 hodin na ochutnávku do Malostranské besedy, která je volně přístupná a představí se na ní v krátkých ukázkách řada performerů, jejichž produkce na festivalu hostují.

  Úplný program je k dispozici na www.praguefringe.com.

  V průběhu festivalu vám budeme přinášet na blogu DN pravidelná zpravodajství.


  Komentáře k článku: Když je v Praze Fringe (No. 0)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,