Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jsi spokojenej na vzduchu? Hurá do šachty!

  Aňa Geislerová, Anna Polívková, Holektiv, Squadra Sua, VOSTO5 a další umělci české avantgardní scény vystoupí na 37. ročníku festiválku Jsem spokojenej. Ten se po pěti letech vrací na scénu a poprvé ve své historii bude pod širým nebem. Pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomima, improvizace a hlavně spousta humoru – tak bude vypadat sobotní večer 18. června v Holešovické šachtě.

  Jste příznivci pohybového divadla, stand-up comedy, pantomimy a improvizace? Pak si určitě nenechte ujít festiválek Jsem spokojenej na vzduchu. Jednovečerní přehlídky mimů, herců a improvizátorů se zúčastní desítka umělců. V Holešovické šachtě vystoupí v úterý 18. června od 20.00 hodin například Anna Polívková, divadlo VOSTO5, Holektiv, Martin Zbrožek, Squadra Sua, Dora Sulženko Hoštová, Tomsa Legierski, novozélandský mim a performer Trygve Wakenshaw a řada dalších. Všichni účinkující mají na své vystoupení přesně 9 minut a 18 sekund, během kterých musí ztvárnit zadané téma. Součástí večera bude také promítání dokumentu Petr Pachl v neděli narozený, o hudební opening se postará Iby Pop.

  Na jednom pódiu se společně potkají herci a umělci ze všech oblastí alternativního divadla. Letošní 37. festiválek pořádáme po pětileté pauze, novým místem pražského vaudeville se stane Holešovická šachta. Festiválek bude poprvé open air a máme velkou radost, že se jsme se na spolupráci domluvili, říká Adam Halaš, zakladatel festivalu a principál, který vás provede celým večerem. Mým cílem je současnou pantomimu ukázat širšímu publiku, pobavit je, představit mladé umělce a ukázat, že tento žánr se neustále vyvíjí a prolíná do dalších divadelních, tanečních a artistních proudů! Také bych rád inspiroval mé kolegy, studenty a další umělce ke vzniku nových divadelních počinů v oblasti pantomimy, klaunerie a pohybového divadla, vysvětluje Adam Halaš, proč tento žánrový festival před mnoha lety vznikl.

  Vstupenky lze koupit v síti Goout nebo na místě. Cena vstupného je 350 Kč. Více informací najdete na Facebooku.

  • Autor:
  • Publikováno: 28. května 2019

  Komentáře k článku: Jsi spokojenej na vzduchu? Hurá do šachty!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,