Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Jsem Pražák

  Narodil jsem se tu v roce 1959 a žiji zde celý život. Vystudoval jsem gymnázium na Sladkovského náměstí v Praze 3 a Vysokou školu ekonomickou obor finance.  Paralelně jsem přitom studoval angličtinu a složil z ní státní zkoušku. Po ukončení studia jsem pracoval  v Československé obchodní bance a v oblasti financování podniků.

  V roce 1988 jsem se stal jedním z prvních členů organizace MENSA v tehdejším Československu.
  Listopad 1989 jsem prožil velmi intenzivně. Jako nový člen tehdejší Československé strany socialistické, v jejímž vlastnictví byla budova Melantrichu, jsem měl možnost se podílet na organizačním zajištění týdne demonstrací, který vyvrcholil pádem komunistického režimu. V Československé straně socialistické jsem však dlouho nepobyl – na konci roku 1990 se rozpadla a já se již k žádné z jejích nástupkyň nepřihlásil. Od té doby jsem byl bezpartijní až do svého vstupu do TOP 09 v roce 2009.
  Na jaře 1990 jsem vyhrál konkurz a stal se ředitelem Pražské informační služby. Tu jsem pak vedl  až do února 2008. Za tu dobu se nám s kolegy podařilo vytvořit z PIS firmu s vysokou mírou finanční soběstačnosti srovnatelnou  s obdobnými zařízeními v ostatních evropských městech. PIS  se  významným způsobem podílela na intenzivním rozvoji cestovního ruchu v Praze, která se postupně vypracovala na šestou nejvýznamnější destinaci v Evropě. Kromě jiného se nám podařilo zrekonstruovat  řadu památek,  jako např. Staroměstskou Mosteckou věž, Petřínskou rozhlednu, věž Chrámu Sv. Mikuláše či zámek Ctěnice a otevřít je pro veřejnost.
  Pražská informační služba se stala členem nejvýznamnějších  evropských asociací v oblasti městského turizmu: European Federation of Congress Towns, Federation of European Cities Tourist Organizations a na ně navazující European Cities Marketing. Ve vedení těchto organizací jsem dlouhodobě působil, většinou jako jediný zástupce ze zemí bývalé východní Evropy.
  V roce 2008 jsem začal působit v oblasti ekonomické diplomacie, pracuji v oblasti  řízení programů exportu na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Předpokladem pro tuto práci je – mimo jiné – také prověření Národním bezpečnostním úřadem. Jedná se zejména o prověření veškerých majetkových poměrů a jejich původu. Prověrku jsem absolvoval a myslím že by bylo velmi užitečné, aby ji měli za povinnost absolvovat i všichni ostatní pražští komunální politici.
  V roce 2009 jsem vstoupil do TOP 09 protože věřím, že může přinést do veřejného života to, co mu nejvíce chybí – slušnost a morálku. Od jara 2010 působím jako předseda regionální organizace Praha 13.
  Na podzim 2010 jsem byl zvolen zastupitelem hlavního města Prahy. Jsem členem výboru pro kulturu a výboru pro zahraniční vztahy a cestovní ruch.
  V posledních dvou letech Praha prochází krizí v oblasti cestovního ruchu, která je způsobena jak vnějšími faktory, tak chaotickým a nekvalifikovaným působením institucí Prahy v této oblasti.  Rád bych ve své pozici přispěl k překonání  této krize.  Chci rovněž využít svých znalostí a dosavadní  praxe k ozdravení finančních toků a systému podpory kultury.

  Převzato z oficiálních stránek TOP 09: Václav Novotný – TOP 09

  (tučné pasáže a kurzíva redakce)

  • Autor:
  • Publikováno: 26. listopadu 2011

  Komentáře k článku: Jsem Pražák

  1. Petr Pavlovský

   Petr Pavlovský

   Sympatické, ale už bych tu očekával něco konkrétnějšího!

   09.12.2011 (11.52), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Toto je jen profil
   nového pražského radního pro kulturu převzatý z oficiálních stránek jeho strany TOP 09. Prvním větším divadelním testem v této funkci pro něj bude reakce na právě skončené a dvě probíhající výběrová řízení v pražských divadlech – tedy Komedie (viz právě zveřejněný otevřený dopis na i-DN), DnV a Švandovo divadlo.

   09.12.2011 (15.01), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,