Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Filipíny v Brně: začne to Katarzí

  Již za několik dní začnou do Brna přijíždět soubory z divadelních škol z celého světa se svými inscenacemi. V době od 2. do 6. 4. se představí dvanáct škol na několika brněnských divadelních scénách, jako je Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo na Orlí a Studio Marta.

  Vysoká škola svatého Benildy, což je soukromá katolická škola ve filipínské Manile, představí Oidipa podle Sofokla i Jeana Anouilhe. Foto ENCOUNTER

  V tomto ročníku festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER navštíví školy ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Chorvatska, Bulharska, Ruska, Lotyšska či Filipín. Nebude chybět ani představení pražské DAMU a domácí JAMU. Celý festival bude zahájen v úterý 2. 4. na Moravském náměstí v Brně, kde bude postavena Open Air Stage. Kromě Zahajovacího ceremoniálu a účinkování kapel z řad studentů JAMU zde proběhne i sólové vystoupení slovenské zpěvačky Katarzie a brněnské kapely Acute Dose.

  V Kabinetu Múz probíhá až do 6. 4. výstava fotografií z minulých let festivalu. Výstava byla zahájena v pondělí 11. 3. vernisáží, kde promluvila koordinátorka festivalu Mgr. Júlia Pecková, děkan DF JAMU doc. Mgr. Petr Francán a ředitel festivalu doc. MgA. Michal Zetel, Ph.D. Dále zde vystoupil první ročník muzikálového herectví a byl představen festivalový spot a ambasador festivalu Boleslav Polívka. Program vernisáže obohatil také výstup ze strany umělecké sekce (Hana Zahradníčková – režisérka festivalu, Soňa Mucinová – dramaturgyně festivalu), který reflektuje téma festivalu SETKÁNÍ Léčí / Regenerate with ENCOUNTER.

  Tip ředitele festivalu Michala Zetela: She only came to use the phone od Akademie dramatických umění z chorvatského Záhřebu. Foto ENCOUNTER

  Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER se prezentoval široké veřejnosti 26. 3. na tiskové konferenci, která se konala v Divadle na Orlí. Pod moderátorským vedením Pavla Uhříka, budoucího koordinátora 30. ročníku festivalu, zde odpovídali na otázky ředitel festivalu, děkan DF JAMU, současná koordinátorka a vedoucí sekce Porota, soubory a hosté, Sylvie Vojtová. Ředitel festivalu doc. MgA. Michal Zetel, Ph.D. mluvil o jeho prvním ročníku festivalu z pozice ředitele a dal divákům tip na představení She only came to use the phone od Akademie dramatických umění z chorvatského Záhřebu. Děkan DF JAMU doc. Mgr. Petr Francán se vyjádřil k festivalu jako k celku, který je tvořen jednotlivými představeními.

  Festival se koná za podpory Mezinárodního Visegrádského fondu, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

  Více informací a program festivalu naleznete na www.encounter.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 27. března 2019

  Komentáře k článku: Filipíny v Brně: začne to Katarzí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,