Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  e-moc-e 2018

  Umělecký projekt e-moc-e, který podporuje umělce v jejich tvorbě, prezentaci jejich díla a propojuje profesionální a amatérské umělce, vstupil do 12. ročníku. V roce 2006 vznikl jako nezisková organizace, která si klade za cíl prezentovat umělce a jejich dílo v kategoriích fotografie, malba, hudba a poezie. Spolu se zakladatelem projektu Milanem Deutschem stály u zrodu jako kmotry Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR) a herečka Chantal Pouillain.

  Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz, kde jejich dílo boduje veřejnost. Vítězové v kategorii fotografie a malba, které vybírá odborná porota, složená z osobností české kultury a galeristů, vystavují v kamenných galeriích. Básníci a muzikanti se prezentují na koncertech a komponovaných večerech hudby a poezie. Přihlášky mohou soutěžící zasílat již nyní – instrukce najdou na www.e-moc-e.cz/pripojte-se.

  Za dvanáct let prošlo projektem přes 400 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich se poté prezentovali v rámci 40 výstav, koncertů a komponovaných večerů v 6 městech. Mezi jinými např. v městském divadle v Jablonci n. N., v pražské Černé labuti či v populárním hudebním klubu Mandragora, v galeriích Prostě Café a ALTERNATIF Mezibranská. Hlavním výstavním prostorem je již od samého začátku galerie Jindřišská věž v centru Prahy, která je zároveň jedním z partnerů projektu. V rámci loňského ročníku se vítězové kategorie hudba a poezie prezentovali také po boku porotců na jevišti Vršovického divadla Mana.

  e-moc-e 2017. FOTO Facebook

  Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, uvedl zakladatel projektu Milan Deutsch, který má za sebou řadu úspěšných výstav svých fotografií a obrazů.

  Lucie Dolfi, kastelánka Jindřišské věže dodala: Naše galerie je partnerem projektu e-moc-e již od jeho vzniku v roce 2006. Vystavují zde pravidelně vítězové každoroční soutěže a mohou se tak představit široké veřejnosti, která Jindřišskou věž navštíví. Aktivně se také zapojujeme do organizace a oslovování potenciálních umělců.

  Projekt má mimo jiné za cíl propojovat profesionální umělce a galeristy s amatérskými umělci. Formou účasti v porotě a mediální prezentací se zapojila řada osobností české kulturní scény – např. Ester Kočičková, Lukáš Hejlík, Tereza Pokorná Herz, Václav Tobrman, Marta Marinová, Štěpánka Duchková, Elena Sonenshine, Jan Kunovský, Vlasta Rydlová, Erika Merjavá, Šárka Hejnová, Danuše Siering, Monika Pavlíčková a již zmiňovaná Kateřina Pospíšilová a Chantal Poullain.

  Kontakt: emoce@e-moc-e.cz

  Web: www.e-moc-e.cz, www.milandeutsch.cz

  Facebook: https://www.facebook.com/Projektemoce/

  • Autor:
  • Publikováno: 1. dubna 2018

  Komentáře k článku: e-moc-e 2018

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,