Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Divadlo Mír, on-line tvorba a Covid-19

  Za celé období pandemie viru zaznamenala online tvorba Divadla Mír z Ostravy jen na videoserveru YouTube více než 1,2 milionů zhlédnutí. Divadlo Mír taktéž produkuje skečovou show Tři Tygři na samostatném YouTube kanále, kde bylo zaznamenáno 7 milionů zhlédnutí, tento kanál má aktuálně přes 15 tisíc odběratelů. Přímý přenos improvizační divadelní show Tři Tygři pravidelně sleduje online v průměru přes 2000 diváků živě, další desetitisíce potom uložený záznam.

  Další projekty jsou v přípravě. Je natočeno jedenáct dílů rozhovorů Distanc. Chystá se pokračování seriálu sKORO NA mizině, v předprodukční fázi je krátký film z prostředí talentových show, který taktéž bude vznikat na jevišti Divadla Mír, vyjednávají se práva k umístění záznamu inscenací Divadla Mír na internet, tedy těch, jež jsou po derniéře a především se připravuje vznik něčeho nového projektu, který by mohl ukázat, jakými možnými cestami se divadelní tvorba v dnešních časech může ubírat.

   

  • Autor:
  • Publikováno: 4. května 2020

  Komentáře k článku: Divadlo Mír, on-line tvorba a Covid-19

  1. Josef Herman

   Josef Herman

   1.2 a 7 miliónů shlédnutí na YouTube???

   09.05.2020 (23.27), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Pokud by se sečetla
   zhlédnutí všech dílů a skečů Tří tygrů, jak je YouTube uvádí, tak je tomu (ohledně těch 7 milionů) zřejmě skutečně tak: https://www.youtube.com/channel/UC7Y1o28EpNp4-MmZfdIzUXg
   Nejedná se však – chápu-li tato čísla dobře – o unikátní zhlédnutí (tedy z rozličných adres), ale o součet „prostých“ zhlédnutí, nezávisle na adrese příjmu, která se tak může mnohokrát opakovat. Tedy počet subjektů, které ony díly zhlédl, bude odhadem v řádu statisíců. Ale i tak je to úctyhodné číslo, klobouk dolů.
   Ověřit počet on-line zhlédnutí zřejmě nelze. Nebo ano?

   10.05.2020 (0.16), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  3. Josef Herman

   Josef Herman

   Určitě klobouk dolů. Divadelní streamy obvykle sledují desítky lidí, zpravidla do dvou stovek.

   10.05.2020 (6.11), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  4. Albert Čuba

   Profilový obrázek

   Ano, je to jak píšete,
   jedná se o prostý součet zhlédnutí. Tzn. když se kupříkladu jeden uživatel podívá třeba na pět skečů Třech Tygrů po sobě (jeden skeč má pár minut), je to zaznamenáno jako pět zhlédnutí. Nicméně tvorba v rámci Třech Tygrů je trochu „vedlejší produkt“ – byť naše streamované improvizace jsou opravdu úspěšné. Ale kupříkladu – když jsme streamovali naši inscenaci (živě) „Trochu hodně mimo“, dívalo se 2000 diváků v jeden okamžik a dalších dvacet tisíc zhlédlo následně záznam.

   11.05.2020 (22.50), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  5. Josef Herman

   Josef Herman

   Matematicky tomu rozumím,
   ale stejně jsou ta čísla nebývale vysoká, i vzhledem ke sledovanosti divadelních streamů ve světě, alespoň těch, které jsem nějak zaznamenal. A jsou to vesměs špičkové instituce. Čím si to vysvětlujete?

   12.05.2020 (13.04), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,