Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Divadlo BRAVO! připravuje dvě premiéry

  Novocirkusový soubor Losers Cirque Company má napilno, na podzim otevírá vlastní divadlo a připravuje dvě premiéry. Novým domovem pro soubor bude branické Divadlo BRAVO!, se kterým má velké plány. Pod taktovkou architektonického ateliéru A69 vracejí bývalému Branickému divadlu jeho někdejší lesk a slávu. V současné situaci, kdy Losers nemohli vystupovat, oblékli montérky a přiložili ruku k dílu. Za podpory fanoušků na rekonstrukci divadla zároveň vybrali v hithitové kampani přes 1 milion korun.

  Všem našim fanouškům a donátorům, kteří nám v kampani na rekonstrukci divadla přispěli, moc děkujeme, říká principál Losers Cirque Company Petr Horníček a dodává: Věřím, že se nám povede vdechnout divadlu nový život a díky tomu se naše divadlo stane novou kulturní základnou pro široké okolí. Slavnostní otevření divadla se uskuteční 13. září a součástí bude pestrý hudebně – divadelní zdarma přístupný program.

  Losers vstup na vlastní scénu oslaví následně na konci září premiérou. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, který je držitelem Ceny Thálie, a poprvé ve své historii uvedou představení pro rodiče i děti s názvem MiMJOVÉ. V hlavní roli se v alternaci představí Vanda Hybnerová a Anna Polívková. V dobrodružném příběhu mistra Toriho a jeho tří parťáků v boji proti vládkyni temnoty Hidoře nechybí akrobacie, pantomima a humor.

  Již nyní Losers intenzivně pracují na své druhé premiéře s názvem Cizinec: novocirkusový kabaret, kterou soubor chystá na 3. a 4. listopadu. V hlavní roli se představí v alternaci v mužské verzi kabaretu Jan Cina a v ženské verzi téhož Erika Stárková. Originální inscenace v režii Radima Vizváryho, s hudbou čerstvého držitele Českého lva Ivana Achera a choreografií Miřenky Čechové nabídne dechberoucí akrobatická čísla, která umocní jedinečná práce se světlem pod vedením Michaela Bláhy. Společně vytváří svět, ve kterém se emoce mění jako jarní počasí a vypráví příběh hlavní postavy, která putuje napříč různými kulturami a hledá sama sebe.

  Do Divadla Bravo! Losers stěhují i všechna svá další představení. Od nové sezony tak kromě dvou zmíněných novinek mohou diváci navštívit představení The Loser(s), Kolaps, Vzduchem a Heroes nebo se zúčastnit Site specific prohlídky nového Divadla BRAVO!.

  • Autor:
  • Publikováno: 24. června 2020

  Komentáře k článku: Divadlo BRAVO! připravuje dvě premiéry

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,