Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Čtvrtý ročník festivalu Polárkový dort

  Divadlo Polárka zahájí sezónu 2019/2020 již čtvrtým ročníkem festivalu Polárkový dort. Předposlední zářijový víkend bude v budově divadla a v šapitó v blízkém Björnsonově sadu k vidění třináct představení pro děti od nuly do sta let. Každý festivalový den bude zakončený hudebním koncertem.

  Den dětí v Divadle Polárka, 2019. Foto archiv divadla

  Divadlo Polárka během tří dnů uvede všechny premiéry loňské sezóny, a to inscenace Co šeptají stromy (0+), Jak děti zachránily motýly (3+), Vinnetou (6+), Siddhártha (9+), Homo zabijens: Konec lovců mamutů (9+) a Ve jménu republiky (13+). V Björnsonově sadu navíc zahájí nedělní program Taneční hodiny pro nejmenší neboli TANČÍRNA (2+).

  Kromě domácích inscenací navštíví Brno také řada hostujících souborů. Jmenovitě to bude Studio DAMÚZA s Perníkovou chaloupkou pro děti od pěti let, Toy Machine s Pinnocchiem pro děti od tří let, Divadlo Continuo s inscenací ZUNA pro děti od pěti let a Divadlo Víti Marčíka s pohádkou O holčičce, která se ještě nenarodila pro děti od šesti let.

  Inscenace Co šeptají stromy. Foto: archiv divadla

  O večerní festivalovou atmosféru se v pátek postará kapela Divadla Polárka Polaris, v sobotu kapela Divadla rozmanitostí z Mostu Nedloubej se v nose a v neděli kapela Bombarďák.

  Filipojakubská noc v Divadle Polárka, 2019. Foto: archiv divadla

  Bohatý bude i doprovodný program. Po celou dobu festivalu budou pod vedením polárkovských divadelních lektorů probíhat v Björnsonově sadu a na zahradě za divadlem dílny, v nichž děti budou moci za pomoci rozmanitých divadelních žánrů prozkoumávat klasické pohádky. V Björnsonově sadu bude možné každý festivalový den také narazit na herce Matěje Záhoříka, který tu bude pod zavedenou značkou StorytellingCZ vyprávět dětem příběhy. Všem, kdo touží po novém účesu, bude pak v divadle k dispozici Kabinet Toma Holiče a čtenáři si tu zase přijdou na své u stánku knihkupectví ArtMap.

  • Autor:
  • Publikováno: 18. září 2019

  Komentáře k článku: Čtvrtý ročník festivalu Polárkový dort

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,