Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Continuo otevře divákům Švestkův Dvůr

  Divadlo Continuo letos v rámci pravidelného letního projektu otevře divákům své sídlo na Švestkovém dvoře v Malovicích v jižních Čechách. Program plný divadel, koncertů a site-specific projektů symbolicky zahájí celkovou rekonstrukci Švestkového dvora. Projekt RE:START Malovice 35 se koná od 24. do 27. července 2014.

  continuo

  Divadlo Continuo žije a tvoří na usedlosti Švestkový Dvůr v jihočeských Malovicích. Ve svých projektech propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku a jedinečnost jednotlivých inscenací.

  Soubor se systematicky věnuje i projektům divadla v netradičních prostorech – ať už jsou to ulice či dvory domů, staré tovární prostory, krajina, rybník nebo vlak. Od roku 1997 pořádá divadlo pravidelný letní site-specific projekt, kterého se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy. V jeho rámci pak vzniká ve vybraném nedivadelním prostoru jedinečná divadelní inscenace. Tyto projekty jsou často spojeny s krajinou, ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří.

  Letošní se poprvé v historii divadla odehraje přímo v prostorách Švestkového Dvora, sídle Divadla Continuo v Malovicích a bude mít zcela unikátní podobu. Výsledky tvůrčích dílen, které od 10. do 23. července povedou na Švestkovém Dvoře členové souboru, nebudou mít na rozdíl od minulých let formu jednoho celovečerního představení, ale několika menších performancí a instalací. Ty se budou odehrávat v celém prostoru a okolí Švestkového Dvora v rámci čtyřdenního festivalu RE:START Malovice 35. Kromě site-specific představení uvedeme na festivalu dvě naše nejnovější inscenace (Den osmý a U zdi) a celou řadu divadelních představení a koncertů souborů a seskupení, které jsou nějakým způsobem spojeni s více než dvacetiletou historií našeho divadla. Mezi jinými se diváci mohou těšit na Buchty a loutky, Ridinu Ahmedovou, bývalého člena souboru Jakuba Škrdlu, spoluzakladatele Continua Dominika Tesaře či slovenskou kapelu Longital, dodává k projektu Pavel Štourač, umělecký vedoucí souboru.

  Projekt RE:START Malovice 35 symbolicky zahájí projekt celkové rekonstrukce Švestkového dvora. Renovace stávajících historických budov usedlosti a výstavba nového divadelního sálu, která byla podpořena z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, začne na podzim 2014. Stavba bude dokončena již v červnu 2015; slavnostní otevření je pak naplánováno na léto téhož roku.

  Program festivalu zde: http://www.continuo.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 16. července 2014

  Komentáře k článku: Continuo otevře divákům Švestkův Dvůr

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,