Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2019

ročník 28
10. 12.–23. 12. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Cirk-UFF pošesté

  Světová premiéra, cirkusová legenda, nové přístupy i divoké párty – tak by se dal shrnout nadcházející ročník mezinárodního novocirkusového festivalu Cirk-UFF. Proběhne mezi 3. a 5. červnem v trutnovském Uffu, vedle stojícím šapitó i v ulicích města.

  image005

  Těch hlavních lákadel bude letos asi více, určitě to ale bude další koprodukční projekt Cirk-UFFu, světová premiéra americko-německého projektu Filament. Jeho autor Joseph Pinzon, špičkový akrobat, jenž působil například v Cirque du Soleil, jej bude v Uffu zkoušet s osmi předními performery a v pátek 3. června jej pak poprvé představí veřejnosti právě na Cirk-UFFu, popisuje ředitel festivalu Libor Kasík.

  Po dvou letech se do Trutnova vrací Švéd David Eriksson, jenž na Cirk-UFFu vystoupil v roce 2014 se svou kolegyní v rámci představení David a Fofo. David je vlastně legenda, cirkusová hvězda a skvělý člověk. Nejen odborné veřejnosti je známý například ze svého účinkování v představení Wear It Like a Crown švédského Cirkusu Cirkör, v poslední době vystupuje mimo jiné v projektu La Soirée, což je sice především zábavná směs kabaretu, cirkusu a burlesky, ale vystupují v ní jen opravdové špičky svého oboru. David letos v Trutnově vystoupí se svým novým sólovým projektem Pink on the Inside, který diváky díky své neuvěřitelnosti výkonů, naléhavosti a zcela unikátní atmosféře dozajista strhne, vysvětluje Libor Kasík.

  Tím však výčet zahraničních účastníků letošního Cirk-UFFu zdaleka nekončí. Úplnou novinkou bude vodní show Ile O francouzského souboru Compagnie Barolosolo, ale i vystoupení finského uskupení Sirqus Alfon, kteří předvedou produkci na pomezí koncertu, technoparty a cirkusového představení. Lidé si možná budou pamatovat i francouzské duo Coline et Valentin, kteří byli součástí představení Dolls Cirku La Putyka, nastiňuje dále Libor Kasík.

  FOTO PETER FABO

  Bratři v tricku FOTO ARCHIV

  Festival Cirk-UFF se od začátku prezentuje jako neoficiální showcase českého nového cirkusu, který zažívá v posledních letech poměrně razantní rozvoj. A i v letošním roce budou moci jeho návštěvníci vidět většinu toho, co se na české cirkusové scéně za poslední rok urodilo. Zavítají k nám opět oblíbení Bratři v Tricku, a to nejen se svou novinkou s názvem Funus, ale i s Žonglérskými miniaturami, dále například Cink Cink Cirk, Cirkus LeGRANDO, Cirkus Tety, Squadra Sua, Vojta Fülep se Šárkou Bočkovou, Lucia Kašiarová s Vandou Hybnerovou, Ardor Viridis a další, shrnuje ředitel.

  Nedílnou součástí festivalu jsou také párty, letos se po dvou letech vrátí kapela Fekete Seretlek, jež se nechá inspirovat hudbou z celého světa, či třeba parta punkových klaunů.

  Více informací zde.

  • Autor:
  • Publikováno: 31. května 2016

  Komentáře k článku: Cirk-UFF pošesté

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,