Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Chlebíčky a šampaňské pro Jatka78

  Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka otevírá 14. dubna po zimní přestávce multifunkční prostory Jatka78 v pražské Holešovické tržnici. Čas od skončení zkušebního provozu v prosinci 2014 byl vyplněn rekonstrukcí a zlepšováním zázemí pro diváky i účinkující v obou halách 7 a 8. Zároveň do 3. dubna běžela crowdfundingová kampaň na portálu HITHIT.com, jejíž výtěžek již deset dní před koncem překročil rekordní cílovou částku 2.000.000 Kč.

  Jatka 78 - poster 2Jatka78 se otevřou premiérou inscenace Střepy a chlebíčky rezidenčního souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, který je zároveň autorem hry. V programu se dále objeví například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava jedenácti let společné existence, jednorázový večer Mše za duše II v provedení Cirku La Putyka a zahraničních hostů a pak také všechna představení domácího souboru, která se dosud hrála v prostoru La Fabrika. Jatka78 se tak od 14. dubna stanou jedinou domácí scénou v Praze Cirku La Putyka.

  Děkujeme všem podporovatelům a příznivcům za to, že nám pomohli vybrat mnohem více, než byla naše cílová částka. Je to pro nás obrovský závazek, abychom jak samotné prostory, tak i program připravili co nejlepší, říká principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. Zároveň děkujeme La Fabrice, kde jsme až do současné doby hráli a kde měla premiéru většina našich představení. Mít nyní vlastní domovskou scénu se vším všudy je velké potěšení, ale zároveň výzva, doplňuje.

  Soubor 11:55, který svojí premiérou Střepy a chlebíčky 14. dubna provoz Jatek78 zahájí, tvoří mladí a nadějní herci nejmladší generace, kteří spolupracují s významnými režiséry. Tentokrát se spojili s režisérem Janem Mikuláškem, který je také autorem hry. Rozbité sklo je uklizeno, včerejší modřiny překryl make-up, víno se chladí, slavnost může opět začít. Stejně jako včera, stejně jako předevčírem. Osm lidí přichází den co den na smluvený večírek. Osm lidí, osm pohledů na věc. Stát se může všechno, ale jedno je jisté – zítra se bude slavit zase. Proslav se životem!, je uvedeno v anotaci inscenace.

  Skutr: Bouře

  Duo SKUTR představí také svůj projekt Bouře FOTO ARCHIV

  17. a 18. dubna oslaví na Jatkách78 jedenáct let společné existence režijní dvojice SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V rámci festivalu 10 + 1 let na SKUTRu uvidí diváci autorskou inscenaci Bouře, která měla premiéru právě v tomto holešovickém prostoru, a Malá smrt, Ženy a Muži, které vznikly ve spolupráci s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Program doplní pohádka pro děti, workshop Josefa Rosena, koncert Fekete Seretlek či otevřená hodina se SKUTRy.

  V druhé polovině dubna pak proběhnou benefiční představení souborů Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Ústeckého Činoheráku. Je to ojedinělá událost, že etablovaná divadla opuští své scény a hrají na podporu vzniku jiného divadla, uvádí ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Dejvické divadlo odehraje 28. dubna v holešovické tržnici cenami ověnčenou inscenaci Ucpanej systém. Divadlo Na zábradlí představí 20. dubna neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ústečtí divadelníci Jatka78 nakopnou 22. dubna svým nejslavnějším představením poslední doby – Klubem rváčů podle románu Chucka Palahniuka, jenž dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.

  Kromě těchto tří činoherních inscenací se zde 24. dubna odehraje další Mše za duše – tedy slavnostní večer v režii principála Cirku La Putyka Rosti Nováka a členů jeho souboru. Tentokrát se na jevišti potkají české a evropské hvězdy nového cirkusu. Po představení vystoupí kapela Vložte kočku.

  Risk od La Putyky FOTO ARCHIV

  Risk od La Putyky FOTO ARCHIV

  V rámci dalšího programu v prostoru Jatka78 vystoupí například Bratři v tricku, Divadlo VOSTO5 a 420PEOPLE. A samozřejmě nebudou chybět všechna stálá představení Cirku La Putyka – Play, Airground, Slapstick Sonata, Up End Down, Risk a La Putyka.

  Více informací na www.jatka78.cz, www.laputyka.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 8. dubna 2015

  Komentáře k článku: Chlebíčky a šampaňské pro Jatka78

  1. Jatka78

   Avatar

   Rekonstrukční a stavební práce
   na Jatkách78 i samotné zkoušení inscenace trvají přesně o den déle, než bylo naplánováno. Pracujeme na doraz a rezervy (nejen časové) nemají u nás místo. Původně plánovanou premiéru musíme proto ze 14. dubna přesunout na 15. dubna. Vstupenky zakoupené na 14. dubna zůstávají v platnosti a po domluvě s produkcí ([email protected]) je možné s nimi navštívit jakékoli další plánované reprízy inscenace Střepy a chlebíčky. Vstupenky zakoupené na 14. dubna je také možné v pobočkách Ticketportal do 30. dubna vyměnit za vstupenky na jiný termín. Všem premiérovým divákům se omlouváme a doufáme v jejich pochopení.
   11:55 a Jatka78

   14.04.2015 (19.45), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,