Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Česká i světová pantomima obsadí Prahu

  Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest, jehož třetí ročník se konal v září v Poličce, proběhne poprvé od 17. do 22. října také v Praze. Do hlavního města festival rozšiřujeme kvůli velké poptávce a také proto, že pro mnohé umělce je to pocta hrát v Praze, říká umělecký šéf a dramaturg Mime Festu Radim Vizváry.

  mime festV Paláci Akropolis se od 20. do 22. října vůbec poprvé před českým publikem představí tři zahraniční hvězdy současné pantomimy a klaunerie. Michael Trautman s one-man show King´s Pong Ping Pong Rodeo, která je založena na neuvěřitelném žonglování s ping pongovými míčky. Americký klaun do České republiky přijíždí poprvé. Německo-francouzská dvojice Bodecker & Neander, studenti a asistenti Marcela Marceaua, představí svůj vizuální a vtipný projekt Deja-vu? Zahraniční část programu uzavře syrový a provokativní americký klaun Red Bastard. Jeho one-man show v typickém červeném kostýmu je plná syrové konverzace, provokace, humoru a improvizace. Eric Davis vyhrál v roce 2010 cenu Zlatý nos za klauna roku (Golden Nose for Clown of the Year) a stal se finalistou v soutěži NY Comedy Festival’s Andy Kaufman Award. Je zakladatelem a jeden z vůdčích osobností newyorského divadelního festivalu klaunů.

  Od 17. do 19. října budou zahraniční části předcházet tři večery s českou pantomimou ve Studiu Alta – se soubory Mime Prague, Mime Fatale a s mistrem české pantomimy Borisem Hybnerem. Mime Prague představí Piráty aneb Tajemství mořské truhly, komickou pantomimou o tom, že co si vychováme, to máme. Zábavný příběh v režii Radima Vizváry je plný napětí, morbidního humoru, akčních choreografií a filmové poetiky.

  Dívčí pantomimická skupina Mime Fatale uvede 18. října premiéru nové inscenace Ešús aneb Kompilát zážitků z táboráku. Pantomima v doprovodu beat-boxu a country melodies završuje volnou trilogii dívčích projektů, započatou kabaretní inscenací Na Plechárně a pokračující virtuální „řežbou“ Push the Button. 19. října vzpomene v představení The Best Of významný český mim, klaun, herec, režisér, scenárista, muzikant a profesor na katedře pantomimy na HAMU Boris Hybner na svoje nejlepší gagy, které vytvořil během své padesátileté kariéry. Tato jedinečná One Mime Show je poťouchlá vzpomínka na práci kolegů z celého světa, i když některé gagy tohoto večera byste jinde nenašli.

  Vstupenky jsou již nyní v prodeji, více informací o programu na www.mimefest.cz a www.palacakropolis.cz. Pražskou část Mime Fest spolupořádá Palác Akropolis.

  • Autor:
  • Publikováno: 15. října 2014

  Komentáře k článku: Česká i světová pantomima obsadí Prahu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,