Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Názory – Glosy

  Ceny Divadelních novin 2022

  V úterý 1. listopadu 2022 odpoledne byli v Divadle U Valšů vyhlášeni laureáti Cen Divadelních novin za počiny vzniklé v sezonách 2020/2021 a 2021/2022, tj. v období od září 2020 do srpna 2022. Moderoval, z knihy moudra trousil, laureáty trochu provokoval a předával jim ceny Arnošt Goldflam – jako obvykle grafický list a originální diplom v provedení výtvarníka Aleše Fulína. Vloni byly Ceny DN udělovány vzhledem k výjimečné pandemické situaci v jednorázových kategoriích za projekty, které vznikly v době uzavření divadel, letos jsme se vrátili ke standardním kategoriím za obě sezony narušené pandemií. V záložce Ceny Divadelních novin na webu Divadelních novin můžete zhlédnout stream slavnostního ceremoniálu, tady představujeme moderátora a laureáty (občas se mihne producentka Iryna Štefaňuk) na snímcích Kamila Košuna.Anežka Pondělíčková

  Alternativní divadlo. Laureátem se stal Jakub Čermák & kol. za inscenaci Happy end v hotelu Chateau Switzerland, Depresivní děti touží po penězích. Cenu přebírala herečka Anežka Rusevová z oceněné inscenace.

  Taneční a pohybové divadlo. Laureátem se stal Jiří Pokorný za choreografii inscenace baletu Rodiona Konstantinoviče Ščedrina a George Bizeta Carmen v Národním divadle moravskoslezském.

  Publikační počin v oblasti divadla. Laureátkou se stala Lenka Jungmannová za knihu Neoficiální drama z komunistické totality.

  Loutkové a výtvarné divadlo. Laureáty se stali Jakub Kopecký a Jan Jirků za inscenaci Bratři naděje v divadle Minor. Ceny pro oba převzal Jan Jirků.

  Hudební divadlo. Laureáty se stali David Radok a Marko Ivanović za inscenaci opery Benjamina Brittena Peter Grimes v Národním divadle Brno. Ceny převzal David Radok.

  Ženský herecký výkon bez ohledu na žánry. Laureátkou se stala in memoriam Marie Durnová za roli Magdaleny v inscenaci hry Josefa Topola Stěhování duší v Národním divadle Brno. Cenu převzal šéf brněnské činohry Milan Šotek.

  Moderátor letošních cen Arnošt Goldflam.

  Činoherní divadlo. Cenu pro režiséra Tomáše Dianišku za inscenaci 294 statečných v Divadle pod Palmovkou převzal herec Martin Němec.

  Mužský herecký výkon bez ohledu na žánry. Laureátem se stal Saša Rašilov za roli Borcherta v inscenaci hry Wolfganga Borcherta a Miroslava Bambuška Moje říše je z tohoto světa ve Studiu Hrdinů. Cenu převzala Madla Zelenková.


  Komentáře k článku: Ceny Divadelních novin 2022

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,