Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Cena Erik pro Naivní divadlo Liberec

  Naivní divadlo Liberec si z letošního Přeletu nad loutkářským hnízdem, který skončil minulou neděli, odvezlo Erika, cenu za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci předchozí sezony. Tou se na základě hlasování odborné poroty stala inscenace pro nejmenší diváky od dvou let Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

  Cena Erik. Foto archiv

  V neděli 3. listopadu se Naivní divadlo Liberec zúčastnilo Přeletu nad loutkářským hnízdem, oborové přehlídky loutkového divadla, na kterou jsou každý rok pravidelně zvány nejlepší inscenace uplynulé sezóny, a to jak profesionálních, tak amatérských souborů.

  Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! foto Josef Ptáček

  Pražští diváci tak mohli vůbec poprvé zhlédnout inscenaci Naivního divadla pro nejmenší diváky od dvou let Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! Tvůrčí tým pod vedením režisérky Michaely Homolové (autor Vít Peřina, výtvarník Robert Smolík, hudebník Filip Homola a čtveřice herců Adam Kubišta, Filip Homola, Marek Sýkora a Antonín Týmal) vytvořil jedinečné představení o pejscích a vlacích, které je vzhledem k věku diváků téměř beze slov, o to více však plné zvuků, nálad a pocitů. Děti přitom sedí kolem speciálně upraveného jeviště, díky čemuž mají celé dění téměř na dosah. Inscenace, která si z Mezinárodního festivalu loutkových divadel Mateřinka 2019 odnesla hned čtyři ceny a za níž byla režisérka Michaela Homolová nedávno nominována na Cenu Divadelních novin, si tak z Přeletu nad loutkářským hnízdem odnáší další významné uznání.

  Cenu Erik získalo Naivní divadlo v posledních letech již popáté – v předchozích ročnících byly stejným způsobem oceněny inscenace Pohádka o Raškovi (2009), Budulínek (2012), Čechy leží u moře (2016) a Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých (2017).

  ///

  Více o inscenaci Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! na i-DN:

  Psí railroad movie pro nejmenší diváky

  Plzeň s pěnou i bez pěny (No. 4)

  • Autor:
  • Publikováno: 9. listopadu 2019

  Komentáře k článku: Cena Erik pro Naivní divadlo Liberec

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,