Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • KritikLab
  • Hledat
  • Můj profil

    Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

    Blíží se festival Na cestě

    Již 17. ročník multižánrového Festivalu Na cestě, který je pořádaný studenty Kulturní dramaturgie v divadelní praxi na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě, započne již 31. října. Trvat bude do 2. listopadu a uskuteční se v prostorách FPF Slezské univerzity – Hauerova 4 a v Klubu Art (Obecní dům).

    Foto: archiv festivalu

    V rámci slavnostního zahájení se v Klubu Art představí čerstvá novinka z repertoáru Divadla Šumperk – interaktivní monodrama 3testry pojednávající o životě herečky oblastního divadla, samotě, lásce a kouzlu vůní. Monodrama herečky Ladislavy Jančíkové se proměňuje podle nálady publika, nabízí řadu různých řešení a různé verze minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Příznivce komedie potěší hudební stand up comedy show netradičně nahlížející záležitosti všedních dní Možná, že to znáte… Filipa Tellera, který patří k nejtalentovanějším komikům současnosti. Návštěvníci se také mohou těšit na žánrově rozmanitá hudební vystoupení. Představí se zde Aneska & band, Fredy & Krasty, Chops, Neminem a Rave in a grave. Dalšími body programu jsou přednášky a workshopy, v nabídce je například hudební prožitkový workshop Cesta rytmu, během kterého si zájemci vyzkouší, jak naše těla reagují na rytmus a jakým způsobem ho můžeme vyjadřovat. Workshop, který zahrnuje hru na africké bubny a pohybovou techniku Bodypercussion povede zkušený muzikant, lektor a muzikoterapeut Pavel Nowak.

    Festival tradičně dává prostor i prezentaci tvorby samotných studentů Kulturní dramaturgie. Divadelní grant Dilia podpořil projekt Není nám to jedno!, v rámci kterého letos vznikly dvě inscenace. V prvním případě se jedná o černou komedii Terezy Verecké, V pasti, pojednávající o dvou generačně vzdálených párů v prostoru, odkud není úniku. Tato párová idylka se změní z obyčejné cesty na svatbu v noční můru. Druhou hrou je britská komedie Barmanky autorů Johna Godbera a Jane Thornton. V této barové odyseji se diváci budou moct nechat unést do světa nočního života, koktejlů a různých existencí.

    Letošní ročník se ponese v halloweenském duchu. Součástí bude i performativní procházka opavským parkem s lampiony, zájemci také budou mít možnost vydlabat si vlastní dýni a na závěrečnou párty, kterou bude doprovázet DJ Nihillism, mohou návštěvníci dorazit
    v kostýmech.

    ///

    Podrobné informace o festivalu a jeho programu naleznete na webových stránkách.

    • Autor:
    • Publikováno: 23. října 2023

    Komentáře k článku: Blíží se festival Na cestě

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *    Obsah,