Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Archa zve na dvě představení zdarma

  Dvě přední inscenace pražské Archy lze vidět před Vánocemi zdarma. Vedení divadla se v čase adventu rozhodlo otevřít Archu všem, kteří vnímají předvánoční čas jako čas setkávání. Domníváme se, že společný zážitek, který přináší každá z nabízených inscenací, je tím největším dárkem, který můžeme my, divadelníci, věnovat našim divákům. Zapomeňte na chvíli na předvánoční shon a přijďte za zážitkem do Archy, láká na představení ředitel divadla Ondřej Hrab. Vstupenky na obě inscenace: Ti, kdo mluví sami za sebe a Piano Babylon lze získat zdarma při nákupu na GoOut.cz zadáním slevového kódu ARCHAADVENT.

  Foto: archiv divadla Archa

  Inscenaci Jany Svobodové Ti, kdo mluví sami za sebe je možné vidět 14. a 15. prosince, vždy od 20 hodin. Diváci se během ní budou pohybovat podobně jako v galerii. Uvidí několik malých scén, které jsou v rukách dvanácti performerek. Text inscenace tvoří jejich autentické příběhy. Součástí scénografie jsou chytré telefony, které tvoří samostatnou linku představení. Představení je přátelské k divákům, kteří se pohybují na vozíčku, či mají jiné pohybové limity, říká režisérka Svobodová.

  Klavírní virtuosové Beata Hlavenková a Michal Nejtek v dialogu dvou klavírních křídel narušovaných výtvarnými intervencemi Petra Nikla. To je další adventních představení v Arše. Inscenace Piano Babylon se hraje 17. a 18. prosince od 20 hodin. Hudebně výtvarná ekvilibristika Petra Nikla, Beaty Hlavenkové a Michala Nejtka diváky obejme radostnou hrou plnou nečekaných zvratů a překvapení. Stanete se na chvíli malými dětmi, které objevují svět zvuků, věcí, tónů a světla v každém okamžiku a zažívají při tom bezmeznou radost. Inscenace potěší dospělé, větší děti i celé rodiny. Hlavně ty, kteří milují hudbu a výtvarnou obraznost, uzavírá Hrab.

  • Autor:
  • Publikováno: 13. prosince 2022

  Komentáře k článku: Archa zve na dvě představení zdarma

  1. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Zdravím
   všechny potenciální návštěvníky Archy a doporučuju obě produkce – dnes divadlo a v pátek a sobotu koncert.
   Na imerzivním představení Jany Svobodové a jejího týmu dvanácti dívek Ti, kdo mluví sami za sebe (mělo by být asi spíše Ty, kdo mluví samy za zebe) jsem včera byl a jde o velmi citlivou, intimní a v mnoha ohledech i přesahovou inscenaci, kterou rozhodně stojí za to si projít, zažít ji, poznat aktérky skrze střípky jejich osudů a životních pocitů. A koncert dvou klavíristů – Beaty Hlavenkové a Michala Nejtka – Piano Babylon narušovaný vstupy Petra Nikla již také Archa několikrát uvedla. Byl jsem na něm asi před rokem a šlo o hudební i vizuální radost, napínavoou, co se stane, co kdo z aktérů vymyslí, jak zareaguje. A hudebně úchvatnou.
   🙂

   15.12.2022 (13.13), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,