Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Zemřel Robert Hlavatý

  Robert Hlavatý. Foto roberthlavaty.cz

  Robert Hlavatý

  21. 1. 1969 – 19. 3. 2019

  Herec a zpěvák, hrál v muzikálech Divadla Kalich a Hudebního divadla Karlín.

  Studoval na elektrikáře, ale profese ho nenaplňovala, a tak se začal věnovat hudbě. Již v osmi letech se na základní umělecké škole učil hře na klavír, které ale po půl roce zanechal a po dvou letech zkusil štěstí znovu s pozounem. Ve čtrnácti letech se pak zhlédl v kapele Beatles a definitivně přesedlal na basovou kytaru a zpěv.

  V roce 1984 se stal coby baskytarista a zpěvák členem rockové skupiny Pertinax (později Vivien), jejichž vzorem byl Olympic. V roce 1989 přešel do skupiny Atlantic (později Soho) se kterou se umístili v soutěži Novodvorský pohár na druhém místě za zkušenějším a tvrdším Keksem.

  V 1993 vytvořil duo Swans in the Dark s Romanem Staňkem, s nímž vydal CD Autobiography a společně s Bárou Basikovou, Martinem Němcem a dalšími vystoupili na festivalu v Hradci nad Moravicí. O rok později založil spolu s Miroslavem Grundem a Ivo Štěpánkem funky rockové Yarro, s nimiž hrál výhradně vlastní písně v angličtině. V roce 1997 začal hrát jako baskytarista s bluesovou kapelou Pavilon 31, a později se stal dokonce jejím hlavním vokalistou a lídrem. Čtyři roky pak působil ve skupinách Strahov a Fabrica Atomica Oskara Petra a poté se začal věnovat muzikálům, televizi a filmům.

  Studoval zpěv a skládal hudbu ke krátkým filmům. Moderoval televizní pořad Rockparáda, vystoupil na velkém koncertu skupiny Kabát na Bílé hoře a se svou kapelou RH Band i dalšími například na Rockování, Dejvickém létě nebo Pražském majálesu. V roce 2014 se zúčastnil pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska.

  Hrál v muzikálech Divadla Kalich a Hudebního divadla Karlín, například v Kvasce, Dětech ráje, BídnícíchJesus Christ Superstar, Miss Saigon nebo Tajemství a účastnil se zájezdové verze muzikálu Vlasy. Menší roli ztvárnil v nekonečném seriálu Ulice nebo ve filmu Andělé všedního dne.

  Zemřel na rakovinu, se kterou bojoval celých devět let. O úmrtí informoval jeho kamarád Bořek Slezáček.

  • Autor:
  • Publikováno: 20. března 2019

  Komentáře k článku: Zemřel Robert Hlavatý

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,