Jako tanečník působil v  osmdesátých letech v Krušnohorském divadle v Teplicích jako člen baletního souboru. Jako pedagog v oblasti tance začínal v Domě dětí a mládeže v Mostě, ale pronajímal si také mostecké tělocvičny a sály, kde postupně vychoval několik generací tanečníků. Na výuce jazz dance úzce spolupracoval se slavným českým tanečníkem a choreografem Frankem Towenem. Organizoval taneční tábory pro děti a pod jeho vedením vznikly taneční skupiny Styl, Předstyl a Styláček, kde se děti seznamovaly s různými styly moderního tance. Jeho pedagogická taneční činnost slavila úspěchy i v Německu, kde – stejně jako v České republice – pořádal taneční turné s dětmi.

Mezi jeho nejznámější choreografie patřila inscenace Tanec s klobouky, inspirovaná americkým muzikálem A Chorus Line, kterou uvedlo divadlo v Mostě. Koncem devadesátých let zrealizoval v Mostě bezpočet tanečních představení a koncertů, jejichž hvězdami byli zpěváci české pop music, jako například Lucie Vondráčková, Michal David, Josef Laufer, Leoš Mareš ad. Součástí těchto koncertů bylo vždy vystoupení Tanečního studia Karla Sarköziho. Tyto akce měly v Mostě velký úspěch, a tak nebylo výjimkou, že během jednoho odpoledne proběhly tyto akce dvakrát ve vyprodané sportovní hale s bezmála tisíci diváky v hledišti.

Vedle tance vedl cestovní kancelář CK SKAPS, s níž pořádal zájezdy pro rodiny s dětmi po Evropě.

Zemřel náhle a nečekaně ve spánku. Zprávu o jeho umrtí sdělil Deníku.cz jeho přítel Pavel Kavický.

Poslední rozloučení s účastí veřejnosti se bude konat v úterý 14. července od 10 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

/Pro i-DN připravil hul/