Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Začínáme prosím!

  Přátelské neformální setkáni v pátek 4. listopadu od 18 hodin, jímž se působení Divadla Na tahu slavnostně otevře, bude nikoliv náhodou připomínat letní divadelní slavnosti na Hrádečku – tradiční chleba se škvarky, malá výstavka Antikódů – strojopisných grafik Václava Havla z šedesátých let, projekce ze Zahradní slavnosti na Hrádečku a nakonec zlatý hřeb večera, obnovená premiéra hry Václava Havla Zahradní slavnost (přibližně v 19:30).

  Mohli bychom hovořit o bývalém studiu Paměť. Ale nezdá se nám vhodné nechat zapomenout na záslužnou dlouholetou galerijní činnost manželů Vovsových, kteří dali prostoru v Soukenické ulici 29 zajímavý program a dobře zapamatovatelné jméno.

  Divadlo Na tahu, které vzniklo před více než 35 lety dnes již legendárním představením zakázané Havlovy Žebrácké opery, má tedy konečně svůj prostor! Chystáme se v něm oslovovat především náročnější diváky. Připravujeme nejen divadelní představení, ale také výstavy, projekce dokumentárních filmů, autorská čtení apod. Pojem Studio je odvozen od slova studovat. Chceme proto dostát principům tak zvané tvůrčí dílny, jak ji na počátku šedesátých let minulého století v Divadle Na zábradlí uplatňoval jeden z největších českých divadelníků Jan Grossmann. Občas bychom chtěli výsledky této „studijní“ činnosti nabízet nejen našim věrným divákům, ale také novým příznivcům z řad současné náročné divácké generace.
  Máme mnoho šikovných přátel mezi amatéry i profesionály, kterým bychom rádi čas od času za přijatelných podmínek umožnili poprat se o přízeň diváků.

  Těšíme se na Vás!

  Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme divákům vždy rezervaci vstupenek na adrese [email protected] nebo sms-zprávou na mobilní tel. 603 554 031.


  Komentáře k článku: Začínáme prosím!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,