Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Vítězi ankety Neviditelný herec se stali Munzar a Balzerová

  V sobotu 25. října byly v přímém přenosu pořadu Tobogan na Dvojce Českého rozhlasu vyhlášeny výsledky 18. ročníku ankety Týdeníku Rozhlas Neviditelný herec.

  Ludek Munzar během předávání cen. FOTO archiv ČRo

  Ludek Munzar během předávání cen. FOTO archiv ČRo

  V kategorii herců zvítězil Luděk Munzar, který tak zopakoval vítězství z roku 2011, tentokrát za interpretaci postaršího anděla v biblickém příběhu o narození Ježíška od Járy Kubištové Ježíškovy první Vánoce. Těsně za ním se Michal Pavlata, který zaujal četbou bestselleru Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezlo z okna a zmizel a interpretací autentického příběhu z druhé světové války Balada o pilotovi zpracovávající osudy českého letce RAF Karla Balíka. Autorem textu je spisovatel Jiří Stránský, který jej zpracoval na základě vyprávění své ženy, jež je letcovou dcerou. Jako třetí se v anketě umístil Oldřich Kaiser, a to zejména za četbu na pokračování knihy Bohumila Hrabala Bambini di Praga 1947 a dětské knihy Davida Laňky – Dobrodružství Billa Madlafouska.

  Eliška Balzerová. FOTO archiv ČRo

  Eliška Balzerová. FOTO archiv ČRo

  V kategorii hereček potvrdila nejen mistrovské umění na jevišti ale i za mikrofonem Českého rozhlasu herečka a současná ředitelka divadla Na Fidlovačce Eliška Balzerová za interpretaci autobiografie Anny Blažíčkové Osudy – Teď něco ze života. Druhou v pořadí byla herečka Pavla Tomicévá za interpretaci postavy Mady z dramatu francouzské spisovatelky, překladatelky a literární historičky Danièle Sallenave (* 1940) o sexuálním zneužívání dětí jedním z rodičů Znásilnění. Po vítězství v roce 1999 a druhém místě v roce 2001 doplnila „sbírku medailí“ Jana Preissová třetím místem za interpretaci jedné z postav původní rozhlasové pohádky Vladimíra Zajíce Kmotra smrt.

  Oldřich Kaiser. FOTO TOMÁŠ VODŇANSKÝ

  Oldřich Kaiser. FOTO TOMÁŠ VODŇANSKÝ

  Cenu čtenářů Týdeníku Rozhlas za nejoblíbenější slovesnou realizaci získala četba na pokračování z knihy Bohumila Hrabala Bambini di Praga 1947 v interpretaci Oldřicha Kaisera, dramaturgii Jiřího Vondráčka a režii Aleše Vrzáka.

  Do ankety letos dorazilo víc než čtyři tisíce hlasů. Nominováno bylo celkem 30 herců a hereček za výkony v rozhlasových hrách, četbách na pokračování a dramatizovaných četbách, které zazněly na vlnách Českého rozhlasu v sezoně 2013/2014.

  • Autor:
  • Publikováno: 26. října 2014

  Komentáře k článku: Vítězi ankety Neviditelný herec se stali Munzar a Balzerová

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,