Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  VČD Pardubice přivítalo stotisícího diváka roku

  Každoročně na podzim přichází do Východočeského divadla stotisící divák roku. Letos pardubičtí divadelníci jubilejního diváka přivítali už 26. října (vloni to bylo ještě o den dříve) na premiéře současné české komedie Společenstvo vlastníků.

  Stotisící divačka na jevišti s herci, primátorem města Martinem Charvátem a ředitelem divadla Petrem Dohnalem. Foto Jiří Sejkora

  Toto brzké datum je nadějným příslibem opětovné vysoké návštěvnosti během celého roku 2019. Vloni představení Východočeského divadla zhlédlo 131 421 diváků, čímž pardubická scéna znovu obhájila titul nejnavštěvovanějšího jednosouborového regionálního divadla. Za tímto úspěchem však samozřejmě stojí spousta práce, v roce 2018 se na scénách Východočeského divadla uskutečnilo celkem 532 akcí (cca 53 představení za měsíc).

  Stotisícím návštěvníkem pardubického divadla roku 2019 se stala Veronika Valášková z Lázní Bohdaneč, která seděla na 2. balkóně ve 4. řadě na sedadle číslo 67. Do Východočeského divadla chodím celkem pravidelně, dřív jsem mívala i předplatné, dnes ale využívám kupónové abonmá, uvedla na jevišti překvapená jubilejní divačka, které poté ředitel divadla Petr Dohnal spolu s primátorem města Martinem Charvátem předali dárkový balíček s poukázkou na předplatné pro dvě osoby, s několika knihami o divadle, DVD o historii pardubické scény, CD muzikálové pohádky Kráska a zvíře a dalšími upomínkovými předměty. Firma Lejhanec klenoty – hodiny jako každý rok věnovala stotisícímu divákovi náramkové hodinky.

  Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku 2019 byla vyhlášena i tradiční tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící mohli tipovat, kdy jubilejní divák divadlo navštíví a kde v hledišti bude sedět. Správné datum určili čtyři soutěžící, nejpřesněji místo v hledišti však uvedla tipující, ukrytá pod e-mailovou adresou začínající iva.sykackova, která tipovala sedadlo číslo 37 ve 3. řadě na 1. balkóně. Vítězka tipovací soutěže rovněž získává předplatné pro dvě osoby.

  • Autor:
  • Publikováno: 29. října 2019

  Komentáře k článku: VČD Pardubice přivítalo stotisícího diváka roku

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,