Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Valná hromada Tanečního sdružení ČR – 20. 11.

  Po čtyřech letech se uskuteční Valné shromáždění Tanečního sdružení ČR. Půjde o jubilejní desáté setkání této organizace, která sdružuje členy profesionálně se zabývající tanečním uměním, tedy mimo jiné tanečníky, taneční pedagogy, choreografy, publicisty a kritiky, taneční historiky a vědce, umělecké šéfy nebo manažery. Valné shromáždění se bude konat v neděli 20. listopadu 2016 od 12:00 v hotelu Villa (Okrajní 1, Praha 10).

  ts-logotscr-napis-velke

  Vedle zprávy o činnosti Tanečního sdružení a volby jeho Rady na další funkční období jsou na programu dva hlavní referáty. V tom prvním bude představena činnost a plány Nadačního fondu pro taneční kariéru, tedy kdo fond tvoří, jaké akce fond uskutečnil během prvního roku své existence, co plánuje na rok 2017 nebo jaký prosazuje model spoření pro tanečníky se státní podporou. Ve druhém referátu zazní první výsledky rozsáhlého tanečního výzkumu, který probíhá v roce 2016. Nastíní například aktuální situaci v oblasti tanečního vzdělávání (jaký je zájem o studium tance na konzervatořích, kolik je absolventů, jak se uplatňují v umělecké praxi) a zaměří se na situaci v českých baletních souborech. Prezentace mimo jiné odpoví na otázky ohledně počtu a struktury tanečníků v baletních souborech, ukáže, jaké mají tanečníci platy a benefity, na číslech doloží razantní nárůst konkurence, bude se věnovat strategiím baletních souborů při oslovování publika apod.

  Jedním z hlavních diskusních témat bude alarmující stav v některých regionálních baletních souborech a otázka oborové solidarity. Na Valném shromáždění Tanečního sdružení ČR bude samozřejmě prostor k diskusi o dalších tématech a problémech, které na setkání vnesou sami účastníci.

  ts-logo-male-finalni-verze

  Srdečně jsou zváni členové sdružení, zájemci o členství a všichni, kteří se o uvedená témata zajímají!

  • Autor:
  • Publikováno: 14. listopadu 2016

  Komentáře k článku: Valná hromada Tanečního sdružení ČR – 20. 11.

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,