Divadelní noviny Aktuální vydání 6/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

6/2020

ročník 28
17. 3.–30. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Valná hromada HA

  Jako již tradičně proběhla v Činoherním klubu v Praze (v sobotu 13. května). Nebyla volební, a tak se soustředila na výčet velmi bohatých aktivit HA za uplynulý rok (například výzva Nemůžeme mlčet! k postoji prezidenta republiky k ministru kultury a dalajlamovi, pravidelná setkání mluvčích místních poboček, setkání s premiérem a dojednání navýšení platů herců o 10 % od 1. září 2017, smlouva s Českou televizí, autorský zákon, stabilizace poměrů v některých divadlech, Ceny Thálie 2016, Ceny F. Filipovského a otevření Muzea herců v Ratibořicích).

  Dále prezident HA a vedoucí některých sekcí podrobně informovali o stále se rozvíjejícím spektru působnosti HA při úsilí hájit tradiční kvalitu herecké profese (i jejího odměňování), za kterou je HA odpovědná vůči divákům. HA získala kredit ve veřejnosti i v politickém a veřejnoprávním spektru úsilím o záchranu pozice kultury a svobod umělecké tvorby. V této souvislosti prezidium intenzivně spolupracuje s vedením ČMKOS, ministerstvem kultury, Poslaneckou sněmovnou a Senátem i s celou regionální či pražskou sítí divadel (reprezentovanou Asociací profesionálních divadel) a v tomto ohledu také s Asociací měst a obcí ČR. Nová zástupkyně v celosvětové herecké federaci FIA A. Veldová informovala o výsledcích zasedání.

  Valná hromada schválila změnu stanov ve smyslu způsobu voleb do prezidia a volby prezidenta HA korespondenčním způsobem (příští rok) – volba tak bude umožněna i těm členům HA, kteří se nemohou VH účastnit. Dále Zprávu o hospodaření HA 2016 a Rozpočtové provizorium HA na rok 2017. Přijato bylo také Memorandum o spolupráci profesních organizací živého umění.

  Rezignace prezidenta HA V závěru valné hromady jsem oznámil svou rezignaci na post prezidenta a člena prezidia HA. Vedou mě k ní vážné zdravotní problémy, které mi zabraňují naplno vykonávat činnosti spojené s těmito funkcemi. Hereckou asociaci dočasně povede prezidium HA.

  Dovolte mi, abych všem v prezidiu, v kanceláři HA a samozřejmě vám všem regionálním zástupcům našich poboček a vám vytrvalým členům Herecké asociace z celé republiky od srdce poděkoval za podporu a důvěru v naše konání. Divadelním novinám díky za tuto rubriku. Loučím se s vámi s vírou, že Herecká asociace bude stále pro hereckou rodinu smysluplným partnerem.

  Jiří Hromada


  Komentáře k článku: Valná hromada HA

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,