Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  V Polárce nerozhoduje, kdo s kým seděl u piva

  Divadlo Polárka vyhlašuje výběrové řízení pro studenty divadelních škol – hledáme kompletní inscenační tým pro jednu z inscenací v sezóně 2019/2020. Termín odevzdání projektů: 15. května 2019. Termín realizace: 20. 4. – 6. 6. 2020.

  Divadlo Polárka je brněnské profesionální divadlo pro děti a mládež fungující od roku 1999. Má stálý soubor cca 10 herců, dvě scény („velkou“ kukátkovou a „malou“ blackbox), ročně odehraje cca 300 představení pro diváky od nejmenších (vč. inscenací „theatre for very young“ od 0 do 3 let) po středoškoláky a dospělé. Tvoříme velmi různorodou škálu stylů, hledáme nejrůznější prostředky a přístupy k divadlu – dětský divák by tak měl z Polárky vyjít „divadelně vzdělaný“, měl by mít možnost vybrat si, jaké divadlo ho baví a jaké bude navštěvovat jako dospělý. Společným jmenovatelem je ale vždy hluboký respekt k dítěti jako divákovi, jako partnerovi, se kterým vedeme dialog o tématu. Nechceme diváka poučovat, mentorovat, ale umožnit mu prožít silný a působivý zážitek, nechat ho samotného přemýšlet a být mu v tom oporou a průvodcem.


  Proč Start-up
  Protože v českém kontextu příliš často rozhoduje, kdo s kým seděl v hospodě. A protože si to ještě dobře pamatujeme a ačkoliv nemáme nic proti sezení v hospodách, chceme to zkusit jinak. Z přihlášených projektů se podle svého vědomí a svědomí pokusíme vybrat ten nejlepší, nejpoctivější a nejslibnější. Poskytneme zázemí, produkci, rozpočet, herce, podporu. A dostaneme otisk vašeho talentu v Polárce. V sezoně 2019/2020 vznikne v Polárce celkem pět premiér pro různé věkové skupiny, přičemž inscenační tým jedné z nich (režie, dramaturgie, scénografie, hudba, popř. další) vzejde právě z výzvy Polárka Start-up. Umělecká rada divadla jej vybere na základě předložených projektů, popř. může ještě pozvat uchazeče ke konzultacím a dále na projektech spolupracovat. Jinak ale nečekejte žádnou formu „vzdělávání“: nehledáme stážisty, ale tvůrce inscenace v profesionálním divadle.

  Start-up vypisuje Polárka již podruhé. V sezóně 2017/2018 vzešla z projektu inscenace Tamtadarova dobrodružství v režii Adama Steinbauera.

  Více informací na divadlopolarka.cz/start-up.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. dubna 2019

  Komentáře k článku: V Polárce nerozhoduje, kdo s kým seděl u piva

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,