Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  V Liberci chtějí diplomata

  Liberecký magistrát vyhlásil výběrové řízení na ředitele Divadla F. X. Šaldy. Místo totiž po pěti letech opouští dosavadní ředitel Martin Otava, který povede od září Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

  FOTO archiv Magistrátu města Liberec

  FOTO archiv Magistrátu města Liberec

  Vybrat nového ředitele liberecké třísouborové scény formou otevřeného výběrového řízení doporučil radním náměstek primátorky pro oblast školství a kultury Kamil Jan Svoboda (Liberec občanům), který tento způsob konkursu projednal také s Radou Divadla F. X. Šaldy. Přihlásit se do výběrového řízení mohou uchazeči nejpozději do 18. dubna 2014 s tím, že předpokládaným dnem nástupu do funkce je 1. září 2014.

  Mezi požadavky, které musejí zájemci o post ředitele libereckého divadla splnit, je mimo jiné také čtyřletá praxe ve funkci vedoucího zaměstnance, oprávněného řídit další vedoucí pracovníky na druhém stupni řízení. Samozřejmostí je znalost problematiky řízení příspěvkové organizace a souvisejících ekonomických a právních norem v oboru kultura, umění i aktivní znalost nejméně jednoho světového jazyka. Součástí přihlášky musí být písemný návrh strategie činnosti organizace na období šesti let, v němž by měli zájemci o post ředitele do budoucna počítat se zachováním všech tří souborů Divadla F. X. Šaldy.

  Divadlo F. X. Šaldy Liberec. FOTO archiv

  Divadlo F. X. Šaldy Liberec. FOTO archiv

  Chtěl bych, aby nový ředitel nastoupil nejpozději 1. září s tím, že by se už od června seznamoval s chodem libereckého divadla, přebíral jeho vedení a případně se i podílel na přípravě další sezony, uvedl náměstek Kamil Jan Svoboda a dodal: Věřím, že se do výběrového řízení přihlásí kvalitní kandidáti. Sám za sebe si v čele divadla představuji člověka, který nejenže rozumí divadelnímu umění, ale je i dobrým manažerem a současně dokáže při jednání s citlivými a složitými uměleckými dušemi uplatnit velkou dávku diplomacie.

  Nový ředitel se bude muset také vyrovnat s takřka havarijním stavem technologií a zázemí historické budovy postavené před 130 lety. Nové se mělo začít budovat letos, kvůli nedostatku peněz však město od projektu upustilo.

  Přihláška k výběrovému řízení bude uveřejněna na Úřední desce libereckého magistrátu do 18. dubna včetně.

  /Z internetových stránek Statutárního města Liberec převzal a zpracoval hul/

  ///

  Dále k tomu tématu na i-DN:

  Přesvědčil nás svojí dynamikou a energií

  • Autor:
  • Publikováno: 10. března 2014

  Komentáře k článku: V Liberci chtějí diplomata

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,