Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  V Brně vzniká nové divadlo!

  Divadlo Za hradbami podporuje vznik a realizaci kulturních projektů, divadlu se daří rozšiřovat žánrovou pestrost, zároveň propojuje alternativní a oficiální scénu, amatéry s profesionály a taktéž rozvijí kulturu na Starém Brně. V říjnu 2019 zahájí další divadelní sezónu v prostorách divadla Za hradbami.

  Divadlo Za hradbami. Foto archiv redakce.

  V nadcházející sezóně mimo hereckých kurzů, workshopů, improvizačního divadla a inscenací vzniknou nové premiéry. Zázemí divadlo nabízí brněnským i mimobrněnským divadlům, umělcům. V Divadle Za hradbami dostanou prostor nejen činoherní inscenace, ale také kabarety, hudební večery a talk show pod vedením moderátorů Pavla Doucka a Jiřího Nebenführa.

  Mezi autory se v příští sezoně objeví například dramatik a režisér Marek David, mezi režiséry a dramaturgy potom čerství absolventi JAMU a ostravský rodák, bývalý umělecký šéf divadla Stará aréna v Ostravě, Pavel Gejguš. Zahájení sezóny proběhne 10.10.2019, ponese se v duchu kabaretu. Na diváky čeká autorské a herecké duo Ondřej Kolín a Vít Malecha. Tito čerství absolventi Janáčkovy akademie múzických umění v Brně se představí v Kabaretu U dvou mozků. Ten se bude pravidelně objevovat na programu a zábavnou formou reflektovat aktuální dění. Následovat bude inscenace Planu!, zabývající se obětí polského disidenta Ryszarda Siwce, který se v roce 1968 upálil na protest proti okupaci Československa. Autorem scénáře je Marek David, režie se ujme Adam Steinbauer.

  V druhé polovině sezóny se pak můžete těšit na hru Přísně tajné: hrubá nemravnost z pera současného českého dramatika Tomáše Dianišky, která zpracovává příběh geniálního matematika Alana Turinga, muže, který rozluštil kód Enigma a stál na počátku rozvoje umělé inteligence. Režie se ujme bývalý umělecký šéf a režisér divadla Stará aréna v Ostravě Pavel Gejguš. Celou sezónu pak završí autorská hudebně-činoherní inscenace Král kovodžínoviny v režii Adama Steinbauera, která v duchu devadesátých let mapuje osudy dnes již zkrachovalého brněnského velkopodnikatele Rudolfa Hošny.

  • Autor:
  • Publikováno: 7. října 2019

  Komentáře k článku: V Brně vzniká nové divadlo!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,