Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Tým PQ získal ocenění Lemur

  Organizační tým 15. Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru získal 20. června 2024 ocenění Asociace Public Relations Lemur – Česká cena za PR: 1. místo v oborové kategorii Zábava, kultura a sport.

  Foto: Dita Stejskalová

  Oceněný projekt Světové renomé má Pražské Quadriennale díky své komunitě shrnuje mezinárodní část komunikační kampaně na loňské PQ. Odborná porota ocenila komplexní řešení, propojení řady komunikačních nástrojů, načasování i provedení kampaně a její nadstandardní výsledky.

  Kampaň vznikala v průběhu let 2022 a 2023 a v několika fázích strategicky pracovala se zapojením mezinárodní komunity kurátorů a kurátorek, vystavujících, porotců, kulturních diplomatů či pracovnic a pracovníků ambasád, která se okolo PQ historicky utváří. S jejich pomocí komunikační tým Pražského Quadriennale vybudoval databázi klíčových médií a autorů z celého světa. Členové a členky ‘PQ-komunity’ se podíleli*y také na šíření tiskových zpráv a dalších informací o blížícím se 15. ročníku PQ a jeho programu, na přípravě novinářských cest (press tripů) i na následném monitoringu médií.

  Výsledkem práce bylo 21 uskutečněných press tripů autorů z 15 zemí světa, 520 dohledaných výstupů ve 40 zemích světa (mimo ČR), 70 long read recenzí a rozhovorů s umělkyněmi a umělci PQ, desítky zmínek ve vědecké a akademické literatuře a pokrytí v prestižních světových i národních denících jako The Guardian, The Stage, El País, Le Monde, Telewizja Polska, Rzeczpospolita, O Globo či Milenio.

  Na kampani se podíleli*y členové a členky komunikačního týmu 15. PQ Adam Dudek, Júlia Pecková, Kristýna Žáčková, Michaela Sikorová a Štěpán Pařízek, generální manažerka PQ 2023 Michaela Buriánková a jeho umělecká ředitelka Markéta Fantová ve spolupráci s celým organizačním týmem Pražského Quadriennale a pracovnicemi zejm. komunikačních oddělení Institutu umění – Divadelního ústavu a Ministerstva kultury České republiky.

  Ocenění Lemur – Česká cena za PR každoročně udílí APRA (Asociace public relations, z. s.), dobrovolné sdružení PR agentur a PR týmů firem a organizací působících na území České republiky. Během slavnostního ceremoniálu letošního 19. ročníku byly uděleny ceny ve 24 kategoriích. Odborné poroty vybíraly z celkem 325 přihlášek.

  ///

  LEMUR – česká cena za PR

  Projekt Světové renomé má Pražské Quadriennale díky své komunitě

  Pražské Quadriennale

  • Autor:
  • Publikováno: 8. července 2024

  Komentáře k článku: Tým PQ získal ocenění Lemur

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,