Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tygr v petrželi

  Od 1. června se v západní části pražského ostrova Štvanice, poblíž divadelního prostoru VILA Štvanice, začalo pracovat na komunitní zahradě, která ponese název Tygr v petrželi. Záměr vybudovat zahradu vzešel z popudu Magistrátu hl. m. Prahy, Úřadu městské části Praha 7 a divadelního spolku Tygr v tísni, který provozuje VILU. Odtud tedy i název zahrady.

  FOTO MICHAL EBRLE

  Komunitní zahrada chce navázat na umělecké aktivity na Štvanici a být jejich přirozenou součástí. Plenérové akce jako Festival Svaťák nebo Antická Štvanice potvrzují, že lidé chtějí trávit čas v příjemné atmosféře ostrova, a zahrada jim nabídne další důvod proč tam zavítat a hlavně proč se tam vracet, říká Ivo Kristián Kubák, umělecký ředitel VILY Štvanice a vůdčí osobnost Tygra v tísni. Cílem je, aby vznikla komunita lidí, která se bude scházet nejen v divadelním hledišti a u venkovního posezení, ale i nad společnou úrodou.

  Projekt komunitní zahrady má podporu Magistrátu hl. m. Prahy. Náměstkyně primátorky pro oblast územního rozvoje a územního plánu Petra Kolínská oceňuje zejména komunitní rozměr projektu: Městské zahradničení je výborná příležitost pro posilování vazeb v místní komunitě. Nabízí lidem napříč generacemi aktivní trávení volného času, které si může dovolit opravdu každý. Komunitní zahrady jsou fenoménem, který bychom měli pomáhat rozvíjet. Jsem ráda, že Štvanice ožije touto novou aktivitou a přitáhne zájem Pražanů.

  Zájem na novém projektu má i Městská část Praha 7. Radní pro podporu podnikání, zdravotnictví, sport a Místní Agendu 21 František Vosecký k tomu řekl: Naším dlouhodobým cílem je lépe využívat ohromný potenciál Štvanice a postupně tento ostrov oživovat. Jsem proto moc rád, že se VILA Štvanice rozhodla projekt komunitní zahrady spustit a věřím, že se všem pěstitelům bude na Štvanici líbit.

  V komunitní zahradě Tygr v petrželi získají lidé šanci, jak si v centru metropole vypěstovat svou vlastní zeleninu, i když nemají pozemek, a navíc kvůli tomu nebudou muset jezdit pryč z města nebo na druhý konec Prahy. Zahrada začne plnohodnotně fungovat od jara 2019, ale první akce pro budoucí pěstitele proběhnou již v letošním roce.

  Více informací: www.tygrvpetrzeli.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 21. června 2018

  Komentáře k článku: Tygr v petrželi

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,