Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na srpen – Ve sklepě je Continuo

  Divadlo Continuo od pondělí 15. 7.  2013 připravuje mezinárodní site-specific projekt s názvem Ve sklepě v nezrekonstruovaných sklepních prostorách Sladovny v Písku. Projekt vzniká ve spolupráci s mladými umělci z celého světa. Premiéra se bude konat 8.  srpna.

  Přípravy probíhají na Švestkovém Dvoře v Malovicích za účasti Corinny Vitale a Oliviera Givannoniho, pedagogů švýcarské vysoké školy fyzického divadla Scuola Teatro Dimitri, a dále pak v nezrekonstruovaných sklepních prostorách kulturního prostoru Sladovna – galerie hrou v Písku.

  ve_sklepe

  Sklep se stal metaforou pro místo, ve kterém jsou uložené věci, vzpomínky a události, jež zdánlivě nehrají v našem každodenním individuálním životě ani v životě společnosti zásadní roli. Ale přesto existují. Odložili jsme je, zabalili, uskladnili. A zapomněli na ně. Kam jsem to jen dal? – Na něco jsem určitě zapomněl. – Někde to tu musí být. –  Přece to nevyhodím. – Musím to schovat hodně hluboko. – Co když se to bude jednou hodit. – Tohle nesmí nikdo vidět.

   Připravovaná inscenace je exkurzí do míst, kde tyto odložené věci a skutečnosti ožívají a derou se na povrch. Svět našeho podvědomí, svět zakonzervovaných vzpomínek a zamražených snů. Svět zapomenutých věcí, říká o jedné z hlavních inspirací letošního projektu režisér a umělecký vedoucí Divadla Continuo Pavel Štourač. Společně s dvaceti účastníky projektu z celého světa se budeme pokoušet hledat odpovědi na otázku „Co jsme zapomněli?“ Jako jednotlivci i jako společnost. Odpovědi však nebudou hledat ve slovech, ale v pohybu těla a materiálu, ve zvuku lidského hlasu i zvuku prostoru, v rytmu, hudebnosti, světle, barvě a tvaru, dodává.

  Divadlo Continuo se dlouhodobě věnuje tvorbě divadelních projektů, spojených s krajinou ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří. V pravidelných letních site-specific projektech, kterých se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy, se Divadlo Continuo zabývá historií krajiny a osudy lidí s ní spojených (Krajina na znamení 2009, Jizvy v kameni 2010 – projekty vytvořené na základě sebraných vzpomínek pamětníků, kteří žijí v okolí Malovic); její současnou podobou, její imaginací a skrytou poetičností (Hostina času 2008, Jezero Grus Grus 2011) i kontextem krajiny na pozadí literatury a lidové slovesnosti (Na hrázi 2007 – inspirováno lidovými baladami K. J. Erbena). Poslední roky se také inspiruje prostory, které přestaly sloužit již svému účelu nebo se nevyužívají a prostřednictvím divadelního projektu je oživuje divadelní akcí (Citadela 2012 – inspirováno Citadelou Antoina de Sait- Exupéryho)

  Inscenaci Ve sklepě, která vzniká na základě společné práce účastníků projektu a členů Divadla Continuo a pod vedením režiséra a uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače, bude možné vidět ve dnech 8. – 13. a 15. – 22. srpna 2013, vždy od 20:00 ve sklepě kulturního prostoru Sladovna – galerie hrou v Písku.  Projekt vzniká v rámci oslav 770. výročí první písemné zmínky o Písku.

  Vstupenky na představení jsou k zakoupení online na stránkách www.continuo.cz, dále pak ve Sladovně v Písku www.sladovna.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 20. července 2013

  Komentáře k článku: Tip na srpen – Ve sklepě je Continuo

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,