Divadelní noviny Aktuální vydání 6/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

6/2020

ročník 28
17. 3.–30. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na Půlnoční: Gospelová bohoslužba v Ostravě

  Společný projekt sboru AM Gospel, části kapely EzyWay a mnoha dalších dobrovolníků vyvrcholí gospelovou bohoslužbou od 22:00 hodin na Štědrý den.

  AMGospel chór. FOTO archiv AMG

  AM Gospel chór. FOTO archiv AMG

  Půlnoční, která bude v Ostravě svého druhu ojedinělou událostí se uskuteční 24. 12. v prostorách Nové Scény Multižánového centra současného umění Cooltour na Černé louce. Půlnoční bude také poslední událostí v Cooltouru v roce 2013, neboť se tento prostor pro všechny Ostravany otevře znovu až na začátku ledna.

  Oslavu Ježíšova narození, kterou do celistvé bohoslužby upravila režisérka Dagmar Hlubková předvede od 22:00 sbor AM Gospel s doprovodem hudebníků, kteří budou částečně složeni z členů kapely EzyWay, která s AM Gospel dlouhodobě spolupracuje. ArcelorMittal Gospel je volnočasový projekt určený dětem a mladým lidem z ostravských základních a středních škol. Zpěváci zde mohou smysluplně trávit volný čas a rozvíjet své hudební dovednosti, říká o Gospelovém souboru jeden z jeho zakladatelů Jan Rafaj, personální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava.

  AM Gospel chór. FOTO archiv AMG

  AM Gospel chór. FOTO archiv AMG

  Návštěvníci budou mít tento den jedinečnou možnost zhlédnout protipól klasických křesťanských vánočních bohoslužeb, který se však bude opírat o stejné hodnoty. A právě toto byl jeden ze stimulů, které mě k napsání Gospelové Půlnoční vedly, říká o tomto projektu režisérka Dagmar Hlubková. Bylo pro mě opravdu vzrušující propojovat svět tradičních staročeských tříkrálových her s rytmem pulzujícího gospelu. Vždyť naším cílem není tyto dvě složky od sebe dále rozdělovat, nýbrž poukázat na to, že víra je jen jedna a nezáleží na tom, na které straně zeměkoule se Ježíšovo narození oslavuje, dodává. Souznění těchto dvou na první pohled protikladných stran se tak stane vánočním dárkem pro všechny, kteří se i na Štědrý den rozhodnou přijít do centra Cooltour.

  AM Gospel chór. FOTO archiv AMG

  AM Gospel chór. FOTO archiv AMG

  Projekt se uskutečňuje ve spolupráci s Multižánrovým centrem současného umění Cooltour a za finanční podpory společnosti ArcelorMittal Ostrava a. s. Mediálním partnerem Gospelové Půlnoční je Rádio Čas.

  Nová Scéna Multižánového centra současného umění Cooltour na Černé louce Ostrava: Gospelová Půlnoční

  Účinkují: ArcelorMittal Gospel (sbor), Dalibor Zacios (baskytara), Pavel Kubiče (klávesy), Jan Veres (bicí), Jan Rafaj (kytara). Režie Dagmar Hlubková, choreografie Dominika Harasimová.

  Termín: 24. 12. 2014 od 22:00 hod.

  Vstupné na akci je zdarma.

  • Autor:
  • Publikováno: 23. prosince 2013

  Komentáře k článku: Tip na Půlnoční: Gospelová bohoslužba v Ostravě

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,