Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na příští týden: Bezruči v Praze

  Ostravské Divadlo Petra Bezruče čeká tradiční hostování na spřátelené scéně Divadla v Celetné. Od pondělí 3. do středy 5. února představí inscenace Martina Františáka a Štěpána Pácla. Jako bonus pro pražské publikum chystají Bezruči také speciální uvedení Audience v Knihovně Václava Havla.

  pozvanka_audience_knihovna_vaclava_havlaČtyřdenní maraton vzbudil, jako již tradičně, pozornost pražského publika, které o představení Divadla Petra Bezruče projevilo velký zájem. Bezruči postupně představí inscenace Revizor, Strýček Váňa a Audience. Máme radost z tradičně velkého zájmu pražských diváků o naše představení. Hostování v centru kulturního dění nám přináší nové zkušenosti a zážitky, které nás motivují k další práci, říká Tomáš Suchánek, manažer divadla.

  Jako první Bezruči představí inscenaci bývalého uměleckého šéfa souboru Martina Františáka, která prověří komediální talent Bezručů. Gogolova klasika Revizor láká diváky na trefnou komedii nejen o úplatcích, ale také na svižné herectví a živelnou hereckou kapelu na jevišti.

  Strýček Váňa v režii Štěpána Pácla FOTO TOMÁŠ RUTA

  Strýček Váňa v režii Štěpána Pácla FOTO TOMÁŠ RUTA

  V úterý se do Celetné Bezruči vrátí s další ruskou klasikou a představí hru Strýček Váňa v režii Štěpána Pácla. Zklamání nad promarněným životem a nenaplněná láska – to jsou hlavní témata Čechovova sarkastického dramatu. Štěpán Pácl přistoupil k inscenování hry Strýček Váňa se svým osobitým rukopisem. Čechov našel svými hrami dramatickou formu, která přesně popisuje – a to dodnes! – moderní společnost. Čechov na jedné straně dohledává kořeny životní frustrace z nedocenění, kořeny frustrace z pocitu promarněného času minulého, přítomného i budoucího. Ale důležité není o čem píše, ale především jak píše. Hra diváky nepoučuje, nemoralizuje, ale umožňuje vidět lidský život v celé jeho složitosti, říká Štěpán Pácl.

  Ve čtvrtek ukončí soubor Divadla Petra Bezruče pražský maraton uvedením inscenace Audience opět v režii Štěpána Pácla. Norbert Lichý a Jiří Müller zahrají Havlovu jednoaktovku přímo v Knihovně Václava Havla.

  Vstupenky na představení Revizor a Strýček Váňa jsou v prodeji v pokladně Divadla v Celetné. Představení začínají vždy v 19.30. Na představení Audience je vstup volný, začátek je naplánován na 19.00 hodin.

  • Autor:
  • Publikováno: 30. ledna 2014

  Komentáře k článku: Tip na příští týden: Bezruči v Praze

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,