Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2019

ročník 28
10. 12.–23. 12. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na dnešní večer: Příběhy zhrzených milenek

  Bianca a Sierra Casadyovy, freak-folkové královny CocoRosie, se po roce vrací do Prahy. V intimní klubové atmosféře Divadla Archa představí duo ve středu 19. června svou zcela novou desku Tales of A Grass Widow. Dvojice, která proslula smyslně ležérním mixem elektroniky a exotiky slibuje českým divákům hravou hudebně – vizuální show.

  FOTO archiv CocoRosie

  FOTO archiv CocoRosie

  Sestry Casadyovy se po dlouhém odloučení sešly před deseti lety v Paříži. Jejich reunion vedl ke vzniku CocoRosie, které v roce 2004 debutovaly na hudební scéně albem La Maison de mon Rêve. Jejich neotřelý a osobitý hudební výraz je katapultoval sestry na vrchol freakfolkové indie scény vedle souputníků jako Antony Hegarty či Devendra Banhart.

  CocoRosie do Prahy přijíždějí v rámci svého turné k páté řadové desce Tales of a Grass Widow, která vyšla na konci května. Jedenáct skladeb se zrodilo, podle CocoRosie, velmi intuitivně z příběhů a postav, které nesly v hlavě. Britský deník The Guardian ji hodnotí jako nepřehlédnutelnou a svěží nahrávku snoubící pulzující elektroniku s organickou poetikou.

  Kapela se do Archy pravidelně vrací od roku 2007. 19. června se Praze objeví po necelém roce, kdy v Divadle Archa předvedla jeden z nejžhavějších večírků loňského koncertního léta. O popularitě kapely mezi českými posluchači svědčí i fakt, že koncert je již téměř vyprodán.

  CocoRosie – Tales of A Grass Widow

  19. června, 20.00, Divadlo Archa

  CocoRosie-Tales+of+a+Grass+Widow

  Ukázka z nové desky Tales of A Grass Widow:

  SOUNDCLOUD LINK: https://soundcloud.com/larealcocorosie/cocorosie-gravediggress/s-YmEUy
  YOUTUBE http://www.youtube.com/user/larealcocorosie


  Komentáře k článku: Tip na dnešní večer: Příběhy zhrzených milenek

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,