Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Tip na 24. 12.: O Psaníčkovém andělíčkovi

  O Vánocích je každé dítě šťastné, pokud pod stromečkem najde svůj dárek. Aby všechny děti byly šťastné a našly své dárky, musí jejich přání napsaná na lístečcích posbírat Psaníčkový andělíček. Co svět světem stojí, děti čertů se bojí a co se odřená kolena hojí Psaníčkový Andělíček NEZASPAL! Až tyto vánoce…

  Pohádka_nova_web_event

  Divadlo Pro malý: Pohádka o zapomnětlivém Psaníčkovém andělíčkovi

  Poetická pohádka o kouzelném vánočním čase spojená s VÁNOČNÍM MEJDANEM PRO DĚTI A JEJICH RODIČE!

  V tomto ryze vánočním představení hrají tři herci, trvá 45-50 minut a je pro děti od tří let. Námětem je příběh o Psaníčkovém andělíčkovi, který každé Vánoce nosí dětská přání Ježíškovi. Představení by mělo do divadla přinést kouzlo Českých Vánoc, které odbíjí kouzelný „Vánoční čas“.  Hlavní zápletkou je skutečnost, že náš Psaníčkový Andělíček jednou zaspí a tím se jaksi vše řádně zašmodrchá..a pak už bude záležet jen na tom, jestli se ho podaří vzbudit, není to ale vůbec tak jednoduché, jak se může zdát.  Velký důraz je kladen na scénografii, která má navodit kouzelnou a poetickou atmosféru Vánoc.

  Hrají: Jarmil ŠKVRNA, Karel ZIMA a Agáta ZIMOVÁ. Scéna: Roman MAREK

  Palác Akropolis Praha, 24. 12. 2013 – 13:00 hodin

  Vstupné: děti do 120 cm v doprovodu rodičů – ZDARMA, větší děti – CUKROVÍ, rodiče + ostatní – 50Kč.

  FOTO archiv Palác Akropolis Praha

  FOTO archiv Palác Akropolis Praha

  I letos si společně zazpíváme koledy a ochutnáme donesené vánoční cukroví u vánočního čaje či punče 🙂

  Texty koled ke společnému zpívání (budou k dispozici v divadle):

  NARODIL SE KRISTUS PÁN

  Narodil se Kristus Pán, veselme se, z růže kvítek vykvet nám, radujme se. Z života čistého, z rodu královského nám, nám narodil se!

  Jenž prorokován jest, veselme se, ten na svět poslán jest, radujme se. Z života čistého, zrodu královského nám, nám narodil se!

  NESEM VÁM NOVINY

  Nesem vám noviny, poslouchejte z betlémské krajiny, pozor dejte! Slyšte je pilně a neomylně slyšte je pilně a neomylně rozjímejte.

  Synáčka zrodila čistá panna. V jesličky vložila Krista Pána. Jej ovinula a zavinula, jej ovimula a zavinula plenčičkama.

  BYLA CESTA, BYLA UŠLAPANÁ

  Byla cesta, byla ušlapaná, byla cesta, byla ušlapaná. Kdo ju šlapal, kdo ju šlapal? Matka Krista Pána. Kdo ju šlapal, kdo ju šlapal? Matka Krista Pána.

  Potkala ju tam svatá Alžběta, potkala ju tam svatá Alžběta. Kam ty kráčíš, kam ty kráčíš, sestřičko má milá? Kam ty kráčíš, kam ty kráčíš, sestřičko má milá?

  Kráčím, sestro, kráčím do kostela, kráčím, sestro, kráčím do kostela. Poslúchat mše, poslúchat mše svatého nešpora, poslúchat mše, poslúchat mše svatého nešpora.

  DEN PŘESLAVNÝ JEST K NÁM PŘIŠEL

  Den přeslavný jest k nám přišel, v němž má býti každý vesel. Radujme se, veselme se v tomto novém roce. Radujme se, veselme se v tomto novém roce.

  Proroků zvěsti splněny, Spasitel přišel slíbený. Radujme se, veselme se v tomoto novém roce. Radujme se, veselme se v tomto novém roce.

  CHTÍC, ABY SPAL

  Chtíc, aby spal, tak zpívala synáčkovi matka, jež ponocovala, miláčkovi: Spi nebes dítě milostné, Pán jsi a Bůh. Pěje ti v lásce celý ráj, pozemský luh.

  Dřímej, to matky žádost je, holubičko. V tobě se duše raduje, ó perličko. Nebesa chválu pějí tvou, slávu a čest. Velebí tebe každý tvor, tisíce hvězd.

  PÁSLI OVCE VALAŠI

  Pásli ovce valaši při betlémské salaši. /:Hajdom hajdom tydlidom hajdom hajdom tydlidom:/ Anděl se jim ukázal, do betléma jít kázal. /:Hajdom hajdom tydlidom hajdom hajdom tydlidom:/ Běžte lidé, pospěšte, Ježíška tam najdete. /:Hajdom hajdom tydlidom hajdom hajdom tydlido:/ On tam leží v jesličkách, zavinutý v plenčičkách. /:Hajdom hajdom tydlidom hajdom hajdom tydlidom:/ Maria ho kolébá,svatý Josef mu zpívá. /:Hajdom hajdom tydlidom hajdom hajdom tydlidom:/ Hajej,ninej Děťátko posvátné pacholátko. /:Hajdom hajdom tydlidom hajdom hajdom tydlidom:/

  Magda Kutková, asistentka produkce dVA, Palác Akropolis Praha

  • Autor:
  • Publikováno: 23. prosince 2013

  Komentáře k článku: Tip na 24. 12.: O Psaníčkovém andělíčkovi

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,