Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip: Moravské divadelní léto podruhé

  Příští pátek 24. srpna odstartuje ve Fortu v Křelově druhý ročník festivalu Moravské divadelní léto. Pětidenní přehlídka inscenací Moravského divadla Olomouc nabídne open air premiéru Rostandova Cyrana z Bergeracu, populární muzikál Noc na Karlštejně, jubilejní sté uvedení Sluhy dvou pánů a divadelní zpracování proslulého komiksu Jaroslava Foglara Rychlé šípy.

  Festival Moravské divadelní léto vloni navázal na přehlídku Olomoucké divadelní prázdniny, kterou Moravské divadlo Olomouc pořádalo od roku 2010 do roku 2015. Vážení a milí diváci, vy sami jste si svým obrovským zájmem o představení pod otevřeným nebem řekli o druhý ročník divadelního open-air festivalu. Přeji vám spoustu krásných zážitků, jakých se vám v divadle běžně nedostane, a nám i účinkujícím klidné nebe, suché cesty a mnoho spokojených diváků, vzkazuje šéf olomoucké činohry Roman Vencl. Také letos zveme diváky do atraktivních lokalit v Olomouci a okolí, kde pod letním nebem představíme několik úspěšných titulů z našeho repertoáru. Přejme si jen, aby již tradiční přízeň diváckou doprovázela i přízeň počasí, doplnil jej ředitel Moravského divadla Pavel Hekela.

  Přehlídka začne v pátek 24. srpna v prostorách Fortu Křelov uvedením muzikálu Noc na Karlštejně. Inscenace v režii Dagmar Hlubkové je v repertoáru Moravského divadla již šest let a dočkala se open air uvedení na Horním náměstí v Olomouci i v areálu šternberského hradu.

  Premiéru pod širým nebem – v sobotu 25. srpna – zažije inscenace Cyrano z Bergeracu režisérské dvojice Roman Vencl-Michaela Doleželová. Křelovská pevnost provází inscenaci Cyrana už od začátku jejího vzniku, protože se zde natáčela značná část traileru, sdělila Doleželová. Na festivalové uvedení Cyrana se chystá představitel titulní role Petr Kubes. Je skvělé, že se po roce můžeme opět představit na festivalu pod širým nebem. Fort v Křelově i amfiteátr Korunní pevnůstky mají své jedinečné kouzlo a atmosféru, říká.

  V neděli 26. srpna se program přesouvá do amfiteátru Korunní pevnůstky, kde se odehraje jubilejní sté uvedení komedie Sluha dvou pánů. Chceme tuto událost sdílet s co největším počtem diváků, vždyť Sluha se stává divácky nejúspěšnějším titulem v celé historii olomoucké činohry! Už to, že odehrajeme představení pod širým nebem, je dost velká specialita, která si vyžádá spoustu změn. V roli Beatrice Rasponi se navíc jako host představí Tereza Richtrová, která tuto roli nazkoušela jako úplně první před pěti lety a několik sezon už ji nehraje, zve diváky šéf olomoucké činohry.

  Hostem Moravského divadelního léta bude soubor Slováckého divadla z Uherského Hradiště, který v pondělí 27. srpna přiveze do Korunní pevnůstky inscenaci Rychlé šípy – titul v Uherském Hradišti s úspěchem uváděný už od roku 2000!

  Přehlídku v úterý 28. srpna uzavře repríza inscenace Cyrana z Bergeracu.

  ///

  Moravské divadelní léto

  Program

  Fort Křelov

  24. 8. 20:00 – Noc na Karlštejně

  25. 8. 20:00 – Cyrano z Bergeracu

  Korunní pevnůstka

  26. 8. 20:00 – Sluha dvou pánů

  27. 8. 20:00 – Rychlé šípy (host: Slovácké divadlo Uherské hradiště)

  28. 8. 20:00 – Cyrano z Bergeracu

  Amfiteátr v areálu Korunní pevnůstky pojme až 600 návštěvníků, v Křelově je více než 400 míst k sezení. Hraje se za každého počasí.

  Více informací: www.moravskedivadelnileto.cz

  /Pro i-DN z Tz zpracoval hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 18. srpna 2018

  Komentáře k článku: Tip: Moravské divadelní léto podruhé

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,