Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Tip: Mezinárodní den tance 2017

  Sobota 29. duben je Mezinárodním dnem tance. Jeho oslavy budou probíhat i na mnoha místech České republiky. Kdo má tedy chuť zúčastnit se oslav, ať už jako tanečník, nebo divák, tady je jednoduchý návod!

  FOTO archiv Vize tance

  Na taneční mapě, kterou připravil koordinátor akce, profesní taneční organizace Vize tance, zjistíte, kde všude oslavy probíhají. Kromě Prahy a Brna se bude tančit např. v Olomouci, Plzni, Liberci, Blatné, Hranici, Kopřivnici, Prostějově, Litoměřicích, Mostě, Žamberku, Opavě nebo Valašském Meziříčí.

  Pokud se spokojíte s rolí diváka, stačí si vybrat program. Např. Praha se roztančí hned na několika místech. Na náměstí Václava Havla – piazzettě Národního divadla bude probíhat od 14:00 Mezinárodní den tance s Českou televizí. V Holešovicích před Výstavištěm začne program v 15:00 a bude zahrnovat řadu tanečních ukázek a představení. Přednáška a workshop pořádaný Duncan Centre vás čekají ve Studiu Alta od 13:00 hodin. Ve Vnitrobloku můžete mimo jiné zhlédnout taneční film, před Veletržním palácem si zatančit swing v rámci otevřené lekce. Ve 20:00 začne představení Jany Vrány Resolution v Experimentálním prostoru NoD.

  Z dalšího programu připomeňme např. společnou prezentaci tanečních oborů ZUŠ a tanečních skupin celého Zlínského kraje ve Valašském Meziříčí.

  Pokud Vám role diváka nestačí, a chcete Mezinárodní den tance oslavit, jak se patří, tedy tancem, můžete se připojit k jednomu z mnoha flashmobů, které se budou v České republice tančit (kde všude vám opět prozradí taneční mapa). Choreografii flashmobu připravil choreograf a pedagog Jan Kodet spolu se svým kolegou Matthiasem Deneux, sólistou baletu Národního divadla a vy se ji stále můžete naučit podle instruktážního videa. Námaha bude stát za to, jak se už teď můžete přesvědčit ve videu, kde choreografii tančí mimo jiné Anna Polívková a Michal Kurtiš. Tato dvojice bude také moderovat oslavy v Praze na náměstí Václava Havla, kde vás čeká ještě slibované překvapení!

  Píseň skupiny Mydy Rabycad Just Dance, na kterou se letošní flashmob tančí, zde zahraje…skupina Mydy Rabycad živě! O jeden důvod k tanci navíc!

  K Mezinárodnímu dni tance tradičně vydává Mezinárodní divadelní ústav Poselství formulované významnou taneční osobností. Letos tanečníky a milovníky tance po celém světě oslovuje svými myšlenkami americká choreografka, tanečnice a inovátorka Trisha Brown. Trisha Brown bohužel  zesnula 18. března 2017. Text prohlášení z jejích písemností sestavila její blízká spolupracovnice Susan Rosenbergová /viz: Tanec je kreativita…/.

  Přijďte tedy také 29. dubna sdílet radost z tvorby tancem! Sledujteweb www.danceday.cz a facebook Mezinárodního dne tance, ať Vám neuteče žádná novinka v programu a v sobotu To bude tancec!

  #JustDance

  • Autor:
  • Publikováno: 29. dubna 2017

  Komentáře k článku: Tip: Mezinárodní den tance 2017

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,