Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Tip – Loď na Švestkově Dvoře

  Divadlo Continuo připravuje již podvacáté Mezinárodní divadelní projekt. LOĎ/A BOAT  – vizuálně pohybová inscenace s živou kapelou má originální výtvarné řešení a divákům přinese nezvyklý způsob sledování. Plavba bude probíhat každý večer od 11. do 16. srpna. 

  lod fb banner

  Dvůr se pro letošní divadelní projekt promění do podoby stylizované lodi. Představení se bude odehrávat na tanečním parketu v jejím středu. Pohled pro diváky je součástí originálního divadelně-architektonického řešení. Diváci totiž budou sledovat dění ze tří stran skrze okýnka asociující pohled z kajuty, přibližuje letošní projekt umělecký ředitel Divadla Continuo a režisér výsledné inscenace Pavel Štourač.

  Stejně tak je výjimečné technické a výtvarné řešení vlastního hracího prostoru, který umožní použití originálních divadelních prostředků, vytvářejících magický a poetický prostor pro divadelní akci. Projekt vzniká po dobu 3 týdnů ve spolupráci s dvacítkou mladých lidí z celého světa (letos z 8 evropských zemí – Polsko, Česká republika, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Rusko, Řecko a Německo), studentů a absolventů uměleckých škol, herců, tanečníků, performerů, výtvarníků a muzikantů pod vedením členů divadla a v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače.

  LOĎ/A BOAT je pro členy Divadla Continuo zároveň otevřením nové etapy tohoto specifického divadelního žánru na přelomu druhé dekády jeho divadelních aktivit v netradičních prostorech. Během uplynulých ročníků se projekt odehrával na mnoha místech blízkého či vzdálenějšího okolí Malovic, kde Divadlo Continuo sídlí od roku 1995. Projekt se uskutečnil v zahradách a vodním příkopu renesančního zámku Kratochvíle, na hladině rybníka Otrhanec v Malovicích, v prostorách zemědělského dvora Rábín, v bývalé cihelně ve Vodňanech, v Písecké galerii Sladovna i v jedoucím vlaku lokální tratě Netolice – Malovice. Pro letošní rok se tvůrci rozhodli pracovat přímo v prostoru, kde divadlo sídlí, na Švestkovém Dvoře. V rámci rekonstrukce prostor, která byla dokončena přesně před rokem, vznikl ve dvoře statku prostor pro divadelní tvorbu, tvořený sevřenou dvoranou, kterou ze tří stran obklopují patrové ochozy pro diváky.

  Projekt LOĎ/A BOAT

  11.8. – 16.8. 2016, vždy od 21:00

  Malovice, Švestkový Dvůr

  GPS: Loc: 49°5’39.327″N, 14°13’27.547″E

  Švestkový Dvůr je otevřen veřejnosti každý hrací den od 18 hodin, diváci si mohou prohlédnout zrekonstruované prostory a občerstvit se.

  Vstupné

  Základní 250,- / snížené 180,- (studenti, důchodci, ZTP, děti 12+)

  Děti do 12 let zdarma.

  V předprodeji na www.goout.cz http://bit.ly/2a1DXq3  nebo na místě před začátkem představení.

  • Autor:
  • Publikováno: 3. srpna 2016

  Komentáře k článku: Tip – Loď na Švestkově Dvoře

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,