Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Blogy

  Time Out Petra Pavlovského (No. 30)

  Tragedie českých pravicových voličů

  Díl první:

  ODS jsem nevolil nikdy, protože jisté „pragmatické“ manýry, kdy účel světil prostředek, jsem u ní postřehl už v roce 1991. Nikdy mne v tom nezklamala. Semínko u zrodu zaseté se zdárně rozvíjelo, aby v době „oposmlouvy“ dozrálo a vydalo dnešní plody – mafiánský kapitalismus, korupční a klientelistický systém.

  FOTO MILAN MALÍČEK

  Tuto nedůvěru se mnou zřejmě sdíleli mnozí, jinak by se tu a tam, od jedněch voleb ke druhým, nemohly do parlamentu dostávat i jiné pravicové strany. Konečně není náhodou, že členy ODA byli v minulosti i Vlasta Parkanová, Karel Schwarzenberg, Daniel Korte a možná i další dnešní politici TOP 09.

  Na co dojela ODA? Mimo jiné na elitářství svých „otců zakladatelů“ s jejich nechutí k primárkám a dalším nástrojům vnitrostranické demokracie. (Budeme stranou volebního typu, s malým počtem členů, ale širokou základnou sympatizantů, které zmobilizujeme vždy před volbami – na způsob stran v USA.) Také ale na své financování! Leccos by o tom mohl ještě dnes vyprávět kandidát na prezidenta republiky Vladimír Dlouhý – čímž ho neobviňuji, jen tvrdím, že do toho tehdy jako člen ODA a její nejpopulárnější politik viděl.

  Díl druhý

  FOTO HANS ŠTEMBERA

  Na co teď dojíždí TOP 09? Na korupční jednání svých špiček, ať už spojené s osobním majetkovým prospěchem (Kalousek) nebo bez něj (V. Parkanová, K. Schwarzenberg). Když ministr na schůzi vlády (vlády v demisi, takže už mu ani nejde o křeslo) HLASUJE PRO STÁTNÍ NÁKUP DRAHÉHO MATERIÁLU, KTERÝ JE VŠEOBECNĚ POVAŽOVÁN ZA NEKVALITNÍ, NEVHODNÝ A PŘEDRAŽENÝ, NEMÁ V POLITICE CO DĚLAT!

  Kdo tvrdí, že někteří členové koaliční Topolánkovy vlády (ODS, KDU-ČSL, Strana Zelených – sic!) možná nevěděli, ať se, prosím, podívá do dobového tisku! Cvrlikali o tom vrabci na střechách.

  Díl třetí

  Nečas Kalouska neodvolá (v kauze je namočeno příliš mnoho předáků ODS z minulých let i z dneška), Topka, místo aby urychleně dodala Nečasovi (a Klausovi) nového Eduarda Janotu, hájí Kalouska do roztrhání voličské důvěry, STaN jsou bezradní, na rebelii nemají odvahu. Jsme svědky posledního dějství tragedie českých pravicových a především konzervativních voličů: Nemají koho volit!

  Satyrská dohra

  bez přehánění, úplatky se opravdu nedaní, píše s pochopitelnou hořkostí v hlase Ondřej Neff v úvodníku svého internetového deníku Neviditelný pes v úterý 10. července. Ale nebylo by právě toto řešení?

  Dotaz na Radio Jerevan v době pěrestrojky: Je třeba platit stranické příspěvky i z úplatků? („vzjatky“).

  Odpověď: Pokud jste opravdu POCTIVÝ KOMUNISTA, pak ano!

  Kdyby ze všech úplatků, které provázely všechny ty veliké kauzy jako privatizace Poldovky (Stehlík), Škody Plzeň (Soudek), Chemapolu (Junek), ČKD (Maroušek!), Nomura, Mostecká uhelná, Open Card, elektronické zdrav. knížky, Sazka aréna a konečně všechny zakázky MO ČR, byly zaplaceny standardní daně ze zisku (o nemocenském a sociálním pojištění nemluvě), to by se to dělal rozpočet na rok 2013!

  Návrh: řada z těch kauz je už jistě promlčená. Což tedy, kdyby ty daně doplatili alespoň všichni ti, kterým už trestně nic nehrozí? PRO KLID JEJICH KAPITALISTICKÉHO SVĚDOMÍ!


  Komentáře k článku: Time Out Petra Pavlovského (No. 30)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,