Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Kontext

  Teče voda, teče v Rudolfinu

  Milí přátelé,

  přijďte oslavit 100 let české státnosti kulturně do Rudolfina 27. října v 19 hodin. Invaze Horňácké muziky Petra Mičky a jejich přátel. Dovoluju si srdečně pozvat. Nenechte Horňáky ve štychu! Přijďte je podpořit ušima, očima, srdcem a potleskem!

  Břetislav Rychlík

  Koncert Horňácké muziky Petra Mičky a jejích hostů u příležitosti stého výročí české státnosti.

  V pestrých repertoárových vrstvách horňáckého hudebního folkloru se představí výběr výrazných horňáckých interpretů napříč generacemi. V duchu československé vzájemnosti vystoupí Kopaničiarska muzika Martina Janšta z Košarísk (rodiště M. R. Štefánika), sólisté a tanečníci Folklórneho súboru Brezová. Dramaturgie koncertu nabízí pestré repertoárové vrstvy horňáckého hudebního folkloru v různých interpretačních projevech. Vedle Horňácké muziky Petra Mičky se představí řada dalších regionálních interpretů v čele s Martinem Hrbáčem.

  Vedle tradičních písní nabídne koncert také zajímavé hudební přesahy. Jako kontrast a doklad vzájemného prolínání zazní originální hudební fúze vokálu Veroniky Malatincové s Mičkovou kapelou a Smyčcovým kvartetem Jiřího Pospíchala ve výběru z Janáčkova cyklu Moravské lidové poezie v písních. Soudobé propojení dvou odlišných hudebních žánrů – autentického podání horňácké muziky a inspiračních zdrojů přetavených do autorské podoby hudby nové – nabídne spojení muziky Petra Mičky s Jiřím Hradilem a kapelou Lesní zvěř. V duchu československé vzájemnosti vystoupí Kopaničiarska muzika Martina Janšta z Košarísk (rodiště M. R. Štefánika) a Folklórny súbor Brezová z Brezové pod Bradlom. Skladby Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka na lidové motivy přednese klavírista Dušan Holý ml. a violoncellista Thomas Prchal.

  Účinkují: Horňácká muzika Petra Mičky, Martin Hrbáč, Martin Čambal, Anna Šajdlerová, Veronika Malatincová, Janíček Pavlík, horňácký mužský sbor, Kopaničiarska muzika Martina Janšta z Košarísk, sólisté a tanečníci Folklórneho súboru Brezová, Smyčcové kvarteto Jiřího Pospíchala, Jiří Hradil a nu-jazzová kapela Lesní zvěř, Dušan Holý (klavír), Thomas Prchal (violoncello).

  Záštitu nad koncertem převzal primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál. Koncert se uskuteční za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury České republiky.

  ///

  Více zde: https://www.facebook.com/events/250131769007779/

  • Autor:
  • Publikováno: 26. října 2018

  Komentáře k článku: Teče voda, teče v Rudolfinu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,