Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Taneční ročenka po páté

  První český internetový časopis o tanci Taneční aktuality.cz přichází se svou pátou ročenkou – sborníkem nejzásadnějších textů, které dohromady tvoří obraz uplynulé taneční sezóny v ČR, sezony 2011/2012. V graficky inovované Ročence Tanečních aktualit.cz čtenáři opět naleznou recenze, reportáže a rozhovory s tanečníky, choreografy a dalšími osobnostmi. Nechybí festivalové zpravodajství i několik reminiscencí ze zahraničí. Ročenku letos poprvé uzavírá série textů věnovaných výročím významných osobností české taneční scény.

  Publikace je tradičně rozdělena do několika sekcí podle regionů – v Praze se věnuje produkcím, které vznikly na scénách Národního divadla a na nezávislých scénách (Studio Alta, Divadla Ponec, Archa, La Fabrika, Teatro NoD a další) a nezapomíná ani na regiony: Brno, Plzeň, Ostrava, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice aj. Reflektuje také taneční a divadelně-pohybové festivaly, jakými jsou TANEC PRAHA, Letní Letná, Zlatá Praha, Malá inventura, Česká taneční platforma, Divadelní Flora Olomouc, Za dveřmi je Nultý bod nebo slovenské festivaly Bratislava v pohybe a Štyri (+2) dni tanca pre Vás či francouzský Montpellier Danse.

  Taneční aktuality. cz jsou on-line médiem, které poskytuje již šestým rokem reflexi profesionálního tance v České republice a jejich záběr se rok od roku zvětšuje. Na svých webových stránkách vytvářejí informační přehled pro diváky i samotné umělce: denně aktualizovaný diář tanečních představení po celé ČR, informace o konkurzech, workshopech, stážích a stipendiích, tanečních kurzech a festivalech v ČR i v zahraničí. V neposlední řadě je na stránkách k nalezení aktuální zpravodajství a archiv všech zpráv z oboru, který je tak na jednom místě shromažďován od počátku roku 2007. Taneční aktuality.cz jsou projektem, který spojuje profesionální zpravodajství i publicistiku a díky své dostupnosti poskytuje informační servis širokému spektru čtenářů. Podporují komunikaci mezi jednotlivými pohybovými žánry, mezi umělci a diváky i kulturními institucemi.


  Komentáře k článku: Taneční ročenka po páté

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,