Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Svět je i jinde

  V rámci právě probíhající Shakespearovské konference přivítá Praha významné hosty, a sice ředitele shakespearovských společností z celého světa. Prague Shakespeare Company v čele s Guyem Robertsem pořádá ve dnech 5.-12. ledna konferenci na téma Svět je i jinde.

  Guy Roberts ve spolupráci s Praga Sinfonietta Orchestra uvede v rámci konference koncert filmové hudby Patricka Doyla. Foto PSC

  Diskutovat o něm budou ředitelé z Globu, Royal Shakespeare Company, National Thatre of Nice, Stratford Festival, Oregon Shakespeare Festival, Bremer Shakespeare Company, Gdansk Shakespeare Festival aj. Pozvání přijali i na Oscara nominovaný hudební skladatel Patrick Doyle nebo broadwayský herec Patrick Page, který momentálně exceluje v inscenaci Hadestown v Royal National Theatre v Londýně. Na konferenci samozřejmě nebude chybět ani profesor Martin Hilský.

  Je to pro mě obrovská čest organizovat něco tak velkého. Troufám si říci, že to je nejzásadnější událost mé kariéry. Pro Prague Shakespeare Company je to neuvěřitelná čest, ale zároveň obrovská zodpovědnost. Do české metropole se sjede přes sto významných shakespearologů z celého světa. Jedná se o skutečné špičky, říká Guy Roberts, který připravuje nejen konferenci v hotelu v centru Prahy, ale také odpolední workshopy. Jeden z nich povede herec, hudebník, scénárista a režisér Jan Budař.

  Roman Zach a Lucie Benešová jako Benedikt a Beatrice v inscenaci Divadla Bez zábradlí Mnoho povyku pro nic. Foto PSC

  Večerní program nabídne 8. ledna od 19 hodin českou inscenaci Mnoho povyku pro nic, kterou Roberts režíroval v Divadle Bez zábradlí s Romanem Zachem a Lucií Benešovou v hlavních rolích.

  Diváci budou mít rovněž možnost zaposlouchat se do hudebních úryvků, které složil Patrick Doyle pro legendární filmy Kennetha Branagha Romeo a JulieVečer tříkrálový nebo Hamlet. Texty ze stejnojmenných her zde přednese Guy Roberts, Jessica Boone, Vašek Vašák nebo Karel Heřmánek. Koncert se koná 11. ledna od 19 hodin ve Stavovském divadle.

  V inscenaci Masaryk v Americe se v roli T. G. Masaryka představí Jan Unger, Karla Čapka ztvární Karel Heřmánek ml. Foto PSC

  15. ledna se pak do Stavovského divadla vrací Masaryk v Americe v titulní roli s Janem Ungerem a Karlem Heřmánkem ml. v roli Karla Čapka.

  Více informací o konferenci a podrobný program naleznete v angličtině na stránkách Prague Shakespeare Company.

  • Autor:
  • Publikováno: 7. ledna 2019

  Komentáře k článku: Svět je i jinde

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,