Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Spektakulární festival nabídne i tanec

  Druhý ročník Festivalu Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, uvede 21. ledna na scéně Paláce Akropolis projekt uměleckého tandemu RootLessRoot. Zakladatelka Linda Kapetanea se představí ve vizuálně podmanivém sólu inspirovaném tragickými ženskými hrdinkami starého Řecka s názvem W Memorabilia (Phaedra’s Laboratory).

  RootlessRoot Company (3)_mail

  Linda Kapetanea se představí ve vizuálně podmanivém sólu inspirovaném tragickými ženskými hrdinkami starého Řecka s názvem W Memorabilia (Phaedra’s Laboratory). FOTO ARCHIV FESTIVALU

  Pražskému publiku je značka RootLessRoot dobře známá – mají na kontě například choreografii nejnovějšího inscenaci souboru DOT504 Collective Loss of Memory nebo pohybovou složku úspěšné produkce Dolls z dílny Cirku La Putyka. W Memorabilia (Phaedra’s Laboratory) je nejnovějším režijním počinem uměleckého tandemu, ve kterém se navíc po delší době Linda Kapetanea vrací přímo na jeviště, aby diváky konfrontovala s archetypem ženského těla, jeho temnou kolektivní pamětí a tvrdými osudy antických hrdinek. Festival Spectaculare formuje pro tanec a divadlo kontext, v němž dominuje vizuální a hudební složka. Neexistuje mnoho projektů nesporné kvality, jež by se trefily do uměleckého vkusu, z něhož je tvořen festivalový program. Inscenace W Memorabilia splňuje všechny požadované podmínky. Je nepochybně vizuálně působivé, hudebně archetypální a minimalistické a navíc s působivým emocemi nabitým tancem, vysvětluje Petr Boháč, dramaturg divadelního programu festivalu.

  Druhý ročník Festivalu Spectaculare proběhne od 21. ledna do 6. února 2015 na několika místech Prahy – v Centru současného umění DOX, Chrámu U Salvátora, Paláci Akropolis, Planetáriu Praha a Cross Clubu. Vystoupí přední jména současné elektronické scény jako například Sylvain Chauveau, Biosphere, Poppy Ackroyd, Chantal Acda, Quentin Sirjacq, Throwing Snow, Brandt Brauer Frick a řada dalších… Festival pořádá Palác Akropolis jako volné pokračování koncertní série Music Infinity, součást Live Europe.

  Více informací a kompletní program naleznete zde.

  spectalure

  • Autor:
  • Publikováno: 11. ledna 2015

  Komentáře k článku: Spektakulární festival nabídne i tanec

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,