Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza

  Soňa Červená čestnou členkou HA

  To, že Herecká asociace uděluje významným osobnostem čestné členství, jsem tušil. Když jsem však byl před čtyřmi lety zvolen prezidentem HA, velmi mě překvapilo, že se do té doby stala čestným členem pouze jedna jediná taková osobnost – herec Herbert Lom (jmenován 9. září 1997 – u příležitosti jeho životního jubilea).

  Až teprve 16. prosince 2014 schválilo prezidium HA jmenování druhým čestným členem pana Marka Jurase, který přes svůj tělesný handicap dokázal prostřednictvím internetu rozvířit velký zájem diváků o podporu úsilí dabingové sekce HA uchránit kvalitu českého dabingu, který velmi obdivuje.

  Posléze (do třetice) byla v den svých stých narozenin (14. dubna 2015) jme­no­vána čestnou členkou paní Žofie Trnková, herečka kočovné společnosti a oblastních divadel, která je členkou HA od počátku jejího založení.

  A konečně na posledním zasedání prezidia se stala čestnou členkou paní Soňa Červená, devadesátiletá legenda nejen české opery, ale také neobyčejně působivá herečka současnosti v inscenacích Roberta Wilsona. S neutuchající energií navštěvuje jako členka Kolegia Cen Thálie nominované výkony z celé republiky, a přispívá tak k jejich serióznímu ohodnocení.

  Vedle čestného členství je samozřejmě to řádné, do kterého může z vlastní vůle a zájmu vstoupit každý, koho rozsáhlé působení Herecké asociace zaujalo, kdo chce podpořit kolegiálně ty, kteří se ocitli v nouzi, nebo naopak využít možnosti pomoci v řešení vlastních svízelných životních situací. Stačí vyplnit přihlášku, zaplatit vstupní poplatek 250 Kč (důchodci a studenti 40 Kč) a měsíčně přispívat stokorunou (důchodci a studenti 10 Kč). Podrobné informace (včetně přihlášky) o tom, co HA svým členům nabízí, naleznete na webových stránkách: www.herecka­asociace.cz. Těšíme se na vás…

  Jiří Hromada


  Komentáře k článku: Soňa Červená čestnou členkou HA

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,